Reklam
Reklam

ÇILDIR AKTAŞ'TA Kİ TIR YOĞUNLUĞUNA ÇÖZÜM GELİYOR

Türkiye'nin en büyük 3. Sınır Kapısı olan Çıldır Aktaş’ta yaşanan TIR yoğunluğunu yerinde görmek ve yoğunluğun azaltılmasına yönelik durum değerlendirmesi sınır kapısında toplantı ve incelemeler yapıldı.

ÇILDIR AKTAŞ'TA Kİ TIR YOĞUNLUĞUNA ÇÖZÜM GELİYOR
07 Temmuz 2022 - 15:34
Türkiye’nin en büyük 3. Sınır Kapısı olan Çıldır Aktaş’ta yaşanan TIR yoğunluğunu yerinde görmek ve yoğunluğun azaltılmasına yönelik durum değerlendirmesi sınır kapısında toplantı ve incelemeler yapıldı.

Ukrayna-Rusya savaşı nedeniyle ticaretin daha çok karayolu üzerinden yapılmasına bağlı olarak Aktaş Sınır Kapısında yaşanan TIR yoğunluğunun azaltılmasına yönelik yapılan toplantıya Vali Hüseyin Öner, Ticaret Bakan Yardımcısı , Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay, Çıldır Kaymakamı Fatih Bayram, Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu, Kaçkar Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Recep Bilgin, TSO Başkanı Çetin Demirci, AK Parti İl Başkanı Kaan Koç, Bakanlık Genel Müdürleri, sınır kapısı yetkilileri, ilgili kurum müdürleri ve TIR sürücülerini temsilen şoförler katıldı.

Toplantının ardından Vali Hüseyin Öner, Bakan Yardımcısı Turagay, Milletvekili Atalay ve diğer yetkililer, hem Türkiye tarafı hem de Gürcistan tarafındaki gümrük sahasında incelemelerde bulunarak, Türk ve Gürcü yetkilileri ile TIR sürücülerinden bilgi aldılar.

Bakan Yardımcısı Turagay burada yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Tır şoförlerimizin uğradıkların bir mağduriyet var. 'Nasıl çözebiliriz?' diye bunu yerinde müşahede etmek için buradayız. 300 arabanın kuyruk oluşturduğu bir ortamda ben 400 araç çıkarmayı başarabilirsem o zaman bir günden fazla bekleme olmaz. Tabii ki bu arada kaçakçılıkla da mücadele temel görevimiz. Ondan taviz yok. İnşallah bayram öncesi bu kuyrukları eriteceğiz. Sarp'ta da aynı sıkıntı var. Şunun altını çizmek istiyorum, Sayın Bakanımız ve hükümetimiz bu konuda çok hassas. Sayın Valimiz Hüseyin Öner ile de görüştük, gerekli bilgileri aldık. İnşallah bu sorunu da kısa sürede çözeceğiz.”

Bu haber 1317 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum