Reklam

CHP Üniversite, AK Parti liseli oldu!

CHP Üniversite, AK Parti liseli oldu!
03 Şubat 2019 - 13:40 - Güncelleme: 03 Şubat 2019 - 19:43

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlerde Ardahan’da tüm partilerin il ve ilçe adayları belli oldu.

Özellikle ilçelerde belli olan bazı adayların eğitim düzeyleri vatandaşlar arasında tartışma konusu oldu. Aday profillerine baktığımız zaman AK Parti adaylarının çoğu lise mezunlarından oluşurken, özellikle CHP’nin adaylarının Üniversite mezunu olması dikkat çekiyor. Bu durum halk arasında konuşulurken, eğitim düzeyleri diğer adaylara oranla düşük olan adayların seçmen nezdinde nasıl bir karşılık bulacağı merak konusu oldu.

 AK PARTİ’NİN LİSE MEZUNU ADAYLARI

AK Parti’de lise mezunlarının başında Göle Belediye Başkan Adayı İlhan Gültekin geliyor. İlhan Gültekin’i Hanak Belediye Başkan Adayı Taşdemir Çoban izliyor. Yine AK Parti Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar da lise mezunu. AK Parti’de sadece Ardahan Belediye Başkan Adayı Veteriner Hekim Yunus Baydar'ın yanı sıra Çıldır Ak Parti belediye başkan adayı K. Yakup Azizoğlu geçmişte  müdürlük görevinde bulunurken,  Damal Belediye Başkan adayı Avukat Özge Derdiyok üniversite mezunu.

CHP ADAYLARI ÜNİVERSİTE MEZUNU

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan adaylarına baktığımız zaman başta İl Belediye Başkan adayı olmak üzere diğer ilçelerde adayların eğitim durumlarının yüksek derece olması dikkat çekiyor.

İl Merkezinde iyi bir kariyere sahip Belediye Başkan Adayı Faruk Demir’le seçime giden CHP, Göle’de Okul Müdürü Özel Özen, Çıldır’da Öğretmen Mülazim Karaçay, Damal’da Maliyeci Ergin Önal, Posof’ta Avukat Onur Bayraktar, Hanak’ta ise yine Üniversite mezunu Ayhan Büyükkaya ile seçime gitme kararı aldı. Öte yandan Ardahan’da MHP ve İYİ Parti İl Belediye Başkanları da üniversite mezunu.

ARDAHAN’DA TEK ÜNLÜ ADAY WİKİPEDİA’DA

Öte yandan CHP Ardahan Belediye Başkan Adayı Faruk Demir, sadece dünya çapında ün yapmış, topluma mal olmuş kişilerin girdiği, Dünyanın en büyük dijital ansiklopedisi olan Wikipedia'ya girmeyi başardı.

Ansiklopedi tarafından Türk siyasetçi ve Devlet Sanatçısı olarak tanıtılan Faruk Demir hakkında şu bilgilere yer verildi; İlk ve orta öğrenimini Ardahan Hanak'ta tamamladı. 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuarı Şan bölümüne girdi ve mezun oldu.

1987 yılında TRT'nin açmış olduğu yetişmiş ses sanatçısı sınavında başarılı olarak Türk Halk Müziği ses sanatçısı unvanıyla TRT'de çalışmaya başladı. Bu görevi 1999 yılına kadar aralıksız sürdürdü. Bu zaman dilimi içerisinde TRT televizyonlarında Kuşaktan Kuşağa, Yüreğimizin Dili Türkülerimiz, Türküye Merhaba gibi çeşitli Türk Halk Müziği programlarında sunuculuk ve danışmanlık yaptı. Aynı yıllarda, kendi bestelerinin de yer aldığı Güneşim Ol ve Ardahan'ın Yollarında isimli iki albüm çıkardı.

1999 YILINDA DSP'DEN MİLLETVEKİLİ ADAYI OLDU

21. Dönem Ardahan Milletvekili olarak parlamentoya girdi. Parlamentoda İnsan Hakları Komisyonu üyeliği TBMM Dilekçe Komisyonu Başkanlığı ve Türkiye-Singapur Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanlıkları yaptı.

Sanatçı, halen Başkent Üniversitesi televizyonu Kanal B'nin müzik direktörlüğünü ve aynı kanalda Pazar günleri 21.00 - 23.00 arası yayınlanan Yurdun Sesi programının yayın ve sunuculuğunu yapmaktadır.

MESAM (Türkiye Musiki Eserleri Sahipleri Meslek Birliği) Yönetim Kurulu Başkanı olan Faruk Demir, bir dönem Ardahan İli Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürdü. Söz yazarlığı ve beste çalışmalarının yanı sıra Anadolu'nun çeşitli yörelerinden derlediği geleneksel türküleri kültürümüze kazandırmaya devam ettirmektedir. Sözleri Aşık Mahzuni Şerif'e ait olan M. Kemal Atatürk'e yazılan "sarı saçlım mavi gözlüm" adında türküyü tekrar hayata kazandırmıştır.

Sanatçı 2015 yılı CHP Ardahan Milletvekili aday adayı da olmuştu.

Bu haber 1325 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum