Reklam
Reklam

CHP'nin güçlü adayı Çetin Aşula'dan önemli açıklamalar

CHP'nin güçlü adayı Çetin Aşula'dan önemli açıklamalar
30 Kasım 2018 - 09:46

İzmir Buca Belediyesi’nde Çevre ve Koruma Müdürlüğü’nde görev yapan Çetin Aşula, 12 Eylül’ün ilk gözaltı kayıplarından biri olan ve Göle’deki evinden 13 Eylül 1980’de gözaltına alındıktan sonra bir daha haber alınamayan Cemil Kırbayır’la birlikte siyasi mücadele veren kimliğiyle tanınıyor. 

Ardahan’ın Göle ilçesinin siyasi önderlerinden olan ve bir döneme damga vuran duruşuyla, kişiliğiyle, herkesin kalbine ismini yazdıran Çetin Asula'nın CHP’den Göle Belediye Başkan adaylığına kesin gözüyle bakılırken, aday olması halinde yerel seçimlerinde Göle’de iddialı adaylar arasında yer alıyor. 

Gazetemize gelerek projelerini sıralayan Başkan A. Adayı Aşula, planlı programlı bir şehirleşme ve belediyecilik anlayışıyla kurumsal bir kimlik oluşturularak halkın iradesinin yönetime yansıdığı, denetlenebilen, hesap veren, fiziki ve sosyal belediyeciliği bir arada götüren, ekolojik kent tasarımını esas alan bir yerel yönetim anlayışını yerleştirmeyi hedeflediğini dile getirdi.
 
HALK MECLİSLERİ KURACAĞIZ 

Aşula açıklamasında şunları söyledi: “Kuzeydoğu Anadolu’dan bütün yurdumuza ve dünyaya bir yerel demokrasi deneyimi yaşatmak için sonsuz çaba içerisinde olan bütün herkese, vefakâr Göle halkına ve özellikle yiğit Göle gençliğine hürmetlerimi bildiriyorum. Çocukluğumuzun, gençliğimizin geçtiği sevdalılar ilçesi namı diyar Göle (Merdinik); onurlu duruşuyla, dürüstlüğüyle demokrasi destanı yazmış, söylemiyle Türkiye’ye örnek olmuş, ulusal boyutta herkesin takdirini kazanmış bir ilçe. Bugün ise yoksulluğun pençesinde çırpınıyor. Bölgede en çok göç veren ilçe olmasından dolayı bu yalnızlığa omuz vermek, çaresizliğine yoldaş olmak için aday adayı oldum. Göle; Anadolu’nun, Türkiye’nin marka ilçelerinden birisidir. Yatırım yapılmadığı için halen göç devam etmektedir. Bu olumsuzlukların tersine çevrilmesi ve göçün durdurulması için, daha doğrusu yaşanılabilir bir ilçe olması için a. aday oldum. Göle’nin en önemli özelliği ve gelir kaynağı olan tarım ve hayvancılığın, Hollanda iklimiyle yakın özellik arz etmesine rağmen istenilen verimlilik düzeyinden uzak olma nedenleri, ilgili uzmanlar tarafından detaylıca incelettirilerek arzu edilen seviyeye getirilmesi yönünde çaba göstereceğiz. Zira bu alanlardaki iyileşmelerin ilçemizde yaşanan yoğun dış göçü önemli ölçüde durduracağı kanaatindeyiz.                  

YAYLA TURİZMİNİ GELİŞTİRECEĞİZ

Yayla ve kış turizmi konusunda yeterli potansiyele sahip ilçemizi, bu konularda ulusal ve uluslar arası platformlarda çekim merkezi haline dönüştürecek bir marka değeri oluşturmak adına; girişimcilerle görüşmeler sağlanacak ve belediye olarak her türlü destek verilecektir. Bu sayede ilçemiz halkının vizyon ve refah düzeyiyle ilgili katma değer yaratacağız.

DERNEKLERLE GÜÇ BİRLİĞİ 

Bu doğrultuda gurbetteki Göleliler ile, Göle derneklerinin dinamikleriyle, ilgili turizm kuruluşları ve tur operatörleriyle; dağcılık, kayak ihtisas, doğa yürüyüşü yapan spor kulüpleriyle irtibata geçilerek ilçemiz doğasının tanıtımı yapılacak, tesisleşmeyi müteakip turizm amaçlı davet edileceklerdir.

Belediye hizmetleri doğrultusunda ilçemiz halkına sunacağımız çok geniş yelpazedeki projelerimizin bir kısmı şudur;

-Ekolojik doku korunarak, ilçemizdeki potansiyeli oldukça yüksek olan içme suyunu halkımıza ulaştırmak.
-Temizlik ve ulaşım hizmetlerini en ücra noktalara kadar taşımak.
-Çarpık kentleşmeyi önleyerek dağınık çarşı-pazar yapısını toparlamak ve sanayi esnafını bir araya getirmek.
-Sosyal ve kültürel etkinlikler düzenleyerek ilçe halkının birlik,beraberlik ve moral düzeyine katkı sağlamak.
-İlgili kamu kurum ve kuruluşlarıyla koordine bir biçimde eğitime destek,bilgi,beceri, ve meslek kursları açmak. Bütün bu vurguladığımız ana başlıkların odak noktasında; denetlenebilen, hesap veren, fiziki ve sosyal belediyeciliği bir arada götüren, ekolojik kent tasarımını esas alan bir yerel yönetim anlayışını yerleştireceğiz. Bunun yanında ilçemize yerel yönetimlere halkın katılması için halka açık alanlarda halk meclisi toplantıları düzenleyeceğiz” dedi. 

HDP, TÜRKİYE’NİN GERÇEĞİDİR 

Halkların Demokratik Partisi’nin Göle İlçesinde önemli bir oy potansiyelinin bulunduğunu ifade eden Aşula, “HDP, Türkiye’de siyaset yapan önemli bir partidir. Bazı görüş ve düşünlerine katıldığımı söyleyebilirim. Demokrasinin güçlenmesi adına önemli bir partidir. Bizim temel hedefimiz tüm partilerden oy almak. Bunu da başaracağımıza inanıyorum. Bu düşüncelerle Tertemiz sokakları ve geleceğine güvenle bakan insanlarıyla geleceğin Göle’sine ve onun yerel yönetimine selam olsun! Kuzeydoğu Anadolu’dan bütün yurdumuza ve dünyaya bir yerel demokrasi deneyimi yaşatmak için sonsuz çaba içerisinde olan bütün herkese, vefakâr Göle halkına ve özellikle yiğit Göle gençliğine en derin hürmetlerimi iletiyor ve saygıyla selamlıyorum.”ifadelerine yer verdi. 

ÇETİN AŞULA KİMDİR?

1959 yılında Göle’de doğan Çetin Aşula, ilköğretim ve Liseyi Göle’de tamamladı. Siyasi nedenlerinden ötürü Üniversite eğitimi yarıda bırakan Aşula, 1980 darbesinde devrimci ve sosyalist duruşuyla biliniyor. Aşula, İzmir Buca Belediyesi’nde Çevre ve Koruma Müdürlüğü’nde görev yapıyor. 
 


Reklam
Bu haber 2341 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum