Reklam

CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU, ARDAHAN'DA

CHP LİDERİ KEMAL KILIÇDAROĞLU, ARDAHAN'DA
03 Ağustos 2019 - 22:54 - Güncelleme: 03 Ağustos 2019 - 23:11

Ardahan Belediyesi tarafından bu yıl 18’incisi düzenlenen 18. Ardahan Ulusal Kültür ve Bal Festivali’ne CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanı ve partisinin birçok üst düzey yöneticisi katıldı.

Artvin'in Şavşat ilçesinden karayoluyla Ardahan'a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Belediye tarafından Kongre Caddesi üzerinde yaptırılan Atatürk heykelinin açılışına katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti kurduktan sonra bütün İslam ülkeleri cumhuriyeti kabul etmişlerdir ve onların da en büyük arzusu demokrasiye geçmektir" dedi.

Vali Yardımcısı Mehmet Kılıç ile Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'in de katıldığı açılış öncesi konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu,  sadece ülkenin insanlarının değil, dünyanın bütün demokratlarının ve aydınlarının da Mustafa Kemal Atatürk'ün önünde saygıyla eğildiğini söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün aynı zamanda İslam dünyasının da önemli önderlerinden biri olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: "Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti kurduktan sonra bütün İslam ülkeleri cumhuriyeti kabul etmişlerdir ve onların da en büyük arzusu demokrasiye geçmektir. Biz Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırdığımızda, bu güzel ülkeyi kuranların en azından bize bıraktığı mirası çok önemli bir noktaya taşımış olacağız."

Kılıçdaroğlu, heykeli yaptıran Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'e teşekkür etti. Kemal Kılıçdaroğlu, açılış törenin ardından Ardahan Belediyesini ziyaret ederek Başkan Demir’den Belediye hakkında brifing verdi.

Ardahan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çetin Demirci, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na Ardahan’ın sorunları ile ilgili dosya verdi.

Ardahan Belediyesinde Esenyurt ve Şişli Belediye Başkanlarıyla Başkan Faruk Demir’in makamında özel bir toplantı yapan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Çamlıçatak ormanında düzenlenen festival programına katıldı.

Festivalde halkın yoğun ilgi gösterdiği Kemal Kılıçdaroğlu, festivalde toplanan kalabalığa önemli mesajlar verdi.

BAL DEYİP GEÇMEYELİM

 Kılıçdaroğlu, Ardahan'da ve bal festivalinde olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. Birlik olursak, gerilimlerden ve kavgalardan uzak, yeni ve güzel bir siyaset anlayışını hayata geçirebilirsek, Türkiye dünyanın en güzel ülkelerinden birisi olacaktır diyen Kılıçdaroğlu, “Allah'ın yarattığı bütün güzellikler var bizim ülkemizde. Denizimiz var, göllerimiz var, dağlarımız var, ormanlarımız var ve bu ormanlarda milyonlarca canlı hayvan var. Biz onlarla beraber yaşıyoruz. Bal deyip geçmeyelim, balı yiyoruz ama o balı yapan arıyı biliyor muyuz O arının bütün çiçeklerden bal topladığını biliyor muyuz O bal toplarken bütün tabiatı döllediğini biliyor muyuz O elmaları erikleri ayvaları bütün bu meyveleri bize kazandıranın arı olduğunu biliyor muyuz Dolayısıyla bal deyip geçmeyelim. Balın arkasında ayrı bir dünya var. Ayrı bir tabiat var, ayrı bir denge var, ayrı bir hikaye var. Dolayısıyla biz bütün bu gerçekleri bilerek yolumuza devam etmek istiyoruz” dedi.

TÜRKİYE GÜÇLÜ OLUR

Memlekette ve her yerde huzur, her evde bereket olmasını istediklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Elbette isteriz her alın teri döken her alın teri dökenin karşılığını alsın. Şavşat'tan gelirken olağanüstü bir orman var, olağanüstü bir coğrafya. Olağanüstü akan akarsularımız var. Çalışan, üreten insanlarımız var. Dolayısıyla Türkiye'nin gücü üretmekten geçiyor. Hepimiz ürettiğimiz zaman Türkiye güçlü olur. Üretmek kadar değerli güzel bir şey yoktur. Çünkü üretmek; Emek, alın teri, geçinmek, istihdam, eve helal ekmek getirmek, demektir. Üretmek kadar güzel bir kavram yoktur” diye konuştu.

BAŞKANA NASİHAT

Festivali düzenleyen Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir'e teşekkür eden Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Belediye başkanımız sizin tanıdığınız, bildiğiniz bir belediye başkanı değil sadece. Onu bütün Türkiye tanıyor. Bütün Türkiye biliyor onu, şarkılarıyla, türküleriyle biliyor, yüreğindeki insan sevgisiyle biliyor. Geldi Ardahan'a ve siz onu seçtiniz. Ben de buraya sizlere teşekkür etmek için geldim. Belediye başkanımızı seçtiniz diye. Sizlere yürekten teşekkür ediyorum. O size hizmet ettiği sürece başımızın üstündedir. İki şey söyledim gittiğim her yerde. Bir, harcadığın her kuruşun hesabını millete vereceksin. Çünkü senin harcadığın her kuruş milletten topladığın vergidir. Hesabını verirsen, eyvallah. Hesap vermek onurlu, düzgün bir görevdir. Kime Hizmet verdiğin vatandaşına hesap vereceksin. Bu çok önemli ve değerli bir görev. İkincisi, hiç kimse senin yaptığını bilmeyecek. Kimliği ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, yaşam tarzı ne olursa olsun, sana oy versin veya vermesin, herkese eşit davranacaksın ve herkesi kucaklayacaksın. Sadece bir yerde eşitsizlik yapabilirsin, fakir mahallelere pozitif ayrımcılık yap. 'Oradaki insanların yüreğini sevindir ve o insanları da kazan' dedim, benim belediye başkanlarımdan beklediğim budur.”

Kılıçdaroğlu, daha sonra karayoluyla Bülbülan üzerinden Artvin’in Ardanuç Belediyesini ziyaret etmek için Ardahan’dan ayrıldı.

Bu haber 3137 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Pepe
  11 ay önce
  Ardahanımızın çok büyük eksiği heykel Di...
 • ismail
  11 ay önce
  işkembeden başka bir şey düşünmeyen sanat nedir kitap nedir bilmeyen garip bir canlı türü için çok büyük bir eksik değil tabiki