Reklam
Reklam

CHP İL ÖRGÜTÜNDEN SERT KINAMA

CHP İL ÖRGÜTÜNDEN SERT KINAMA
22 Nisan 2019 - 13:45 - Güncelleme: 22 Nisan 2019 - 17:44

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıyı kınayarak, "Bu alçakça saldırıyı düzenleyenler; cumhuriyete, demokrasiye, ülkemizin birlik ve beraberliğine sarsılmaz bir inançla bağlı olarak halkımızın iradesiyle birlikte yenilecektir" dedi.

Ardahan CHP teşkilatı, Ankara'daki şehit cenazesinde CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırıya tepki gösterdi. Milli Egemenlik Parkında Atatürk Anıtı önünde yapılan açıklamaya, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Merkez İlçe Başkanı Vedat Temel, İlçe Teşkilat Başkanları ve partililerin katıldığı basın açıklamasında konuşan İl Başkanı Yalçın Taştan, saldırıyı kınadıklarını söyledi.

Yalçın Taştan şu açıklamada bulundu; “Bugün ülkemizin başkentinde, şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır.

PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE BİR EYLEM

Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.

SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR

Bu saldırının azmettiricileri bellidir: Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse; Bir takım operasyon kanallarında kimler sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in “İki büyük eserimden biri” dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.

AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HİZMETKÂRLARI

Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler aynı emperyalist güçlerin hizmetkârıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklarda aynıdır. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.

TÜRKİYE’Yİ KORKU VE TERÖR ORTAMINA SÜRÜKLEMEYE ÇALIŞANLARA KARŞI UYANDIĞINIZ

Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. “Gün kızgın demiri soğutma günüyse” herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.

ANKARA VALİSİ VE İÇİŞLERİ BAKANI DERHAL İSTİFA ETMELİDİR

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara valisi ve içişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.

MİLLİ SAVUNMA BAKANI’NIN BAHSETTİĞİ “MESAJ” NEDİR?

Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, “o evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de “mesajlarınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir? Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak isteyen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvay-ı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz”

Bu haber 2254 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Burak75
    1 yıl önce
    O dediğiniz güçlere kimin hizmet ettiği aşikardır.. Kurtla gece sürüye dalıp gündüz koyunla ağlayan provokatif peşinde koşan toplumu germeye çalışan da sizlersiniz.daha önce taner yıldıza saldırı oldugunda demokratik hak oluyo da şehit yakınının haklı tepkisi mi alçak saldırı oluyor.. Kusura bakmayın ama alçak saldırı ve provokasyon konusunda kimse szn elinize su dökemez..pkk ile kanka olup şehit cenazesine gitmek ikiyüzlülüğün en alasıdır.. Partizanlığı bırakıp elinizi vicdanınıza koyun.. Toplumu germekten, kargasa çıkarmaktan uzak durun.. Tarihşnşz böyle kargasalardan nema***dığınız birsürü örnekle dolu.. Kılıçtaroğluna yapı*** szn deyiminizle demokratik tepki nin olsa olsa tek faydası mazlumu oynayan chp ye olur.. Ya***dan kimseyi *** yerine koymayın.