Reklam

CHP'DEN DAMAL'DA GÖVDE GÖSTERİSİ

CHP'DEN DAMAL'DA GÖVDE GÖSTERİSİ
26 Mart 2019 - 22:21

Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Belediye Başkan Adayı Faruk Demir ve CHP Teşkilatı Damal İlçesine çıkarma yaptı.

Damal Belediye Başkanı Ergin Önal’a destek mitingine katılan CHP İl ve İlçe Teşkilatları, birlik ve beraberlik mesajları verdi, seçimlerde zaferle çıkacaklarına inandıklarına vurgu yaptı.

Damal kent merkezinde yapılan mitinge, CHP’nin 22-23 ve 24 dönem Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, CHP İl Başkanı Yalçın Taştan, Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Posof İlçe Başkanı Erkan Ocak, Hanak İlçe Başkanı Katip Ayık, Damal İlçe Başkanı Ali Çaylar, CHP eski İl Başkanları Fevzi Uygur, Kemal Aktaş,  24.25. Dönem Milletvekili aday adayı Hanaklı hemşerimiz Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Deniz Aydemir, Posof eski Belediye Başkanı Şükrü Bozyiğit, çok sayıda partili, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve yüzlerce Damallı vatandaş katılım sağladı.

Damallıların büyük rağbet gösterdiği ve CHP eski Merkez İlçe Başkanı Kadir Sinan Onay’ın sunumuyla renklenen CHP’nin Mitinginde ilk konuşmayı CHP’de 3 dönem Vekillik yapan Ensar Öğüt gerçekleştirdi.

ÖĞÜT: DAMAL, ATATÜRK’ÜN MEMLEKETİDİR

Damal halkının her zaman CHP’ye sahip çıktığını ifade eden Milletvekili Öğüt, “ 5 yıl önce Ergin Önal’a bu miting meydanında oy istediğimde milletvekiliydim. Ben o zaman dedim ki Ergin Önal’a ben kefilim. Neden kefilim, çünkü Ergin Önal dürüst, namuslu işi bilen aynı zamanda hesap uzmanı olan bir arkadaşımız. Ve Ergin Başkanımız 5 yıl boyunca gerçekleştirdiği hizmetlerle bizi mahcup etmedi. İnanıyorum ki Ergin Önal’a, bu dönemde Damal halkı sahip çıkarak daha yüksek oy oranıyla Başkan seçecektir. Çünkü cumhuriyetimizin değerlerine Atatürk ilke inkılaplarına sahip çıkmanın yegâne yolu seçimlerden sandıktan geçmektedir. Atatürk’ün memleketi Damal ilçemiz de her zaman ki gibi üzerine düşeni yapacaktır. Bu anlamda herkesi sandığa davet ediyorum. Gün, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Ergin Önal Başkanımıza sahip çıkma günüdür“ dedi.

FARUK DEMİR: 30 YILLIK CHP HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ

Mitingde bir konuşma yapan CHP Ardahan Belediye Başkan Adayı Faruk Demir, 31 Mart seçimlerinin Atatürk ve Cumhuriyetle kavga edenlerin, bu değerleri alt etmek isteyenlerle, istemeyenlerin seçimi olduğunu söyleyerek, “Bu seçimler Cumhuriyetimizin referandumudur. Vatandaşlarımızın bunu iyi bilmesini istiyoruz. Biz Ardahan’da CHP’nin 30 yıllık Belediyecilik hayalini gerçekleştireceğiz, sizler de Damal’da Ergin Önal’a rekor oy vererek Belediye Başkanı seçeceğinizden hiçbir şüphem yoktur. Ergin Önal Başkanımız 5 yıl boyunca önemli hizmetlerde bulundu. Bu dönemde hizmetlerine devam edecektir. Bizler Belediye Başkan adayları olarak sadece diğer adaylarla yarışmıyoruz, maalesef devlet tüm imkân ve olanaklarını kullanarak, görevini kötüye kullanıp, yarını düşünmeyerek siyasi partiler kanuna muhalefet ederek suç işleyen devlet adına görev yapanlarla da yarışıyoruz.  Sizlere nasıl devlet adına hareket edenlerin baskı kurduğunu biliyoruz. Esnafına, memuruna tehditler yapıldığını biliyoruz. Ama bu onurlu halk, kişiliğinden karakterinden ödün vermeden seçimlerde yine üzerine düşeni yaparak Cumhuriyet Halk Partisi’ni zirveye taşıyacaktır. Gün cumhuriyete, Kuvay-i Milliye ruhuna sahip çıkma günüdür.  Diğer partilere oy verenlerde bizim kardeşimizdir, ama gün cumhuriyetle hesaplaşma günü ise, herkesin Türkiye Cumhuriyetini kuran Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu bu partinin çatısı altına girmesi gerekmektedir. Ergin Önal kardeşimizin sonuna kadar yanındayız. Onu siz değerli Damal halkına emanet ediyorum” diye konuştu.

ERGİN ÖNAL, İMZA ATTIĞI PROJELERİ AÇIKLADI

Mitingde bir konuşma yapan Damal Belediye Başkanı ve Adayı Ergin Önal, “5 yıl boyunca Damal ilçemize çok şey kattık, sanayi dükkânları inşa ettik, şehirlerarası otobüs terminali yaptık. Belediye konuk evi, taksi ve minibüs durakları gerçekleştirdik. Atatürk silueti seyir tepesi, kent meydanı, sosyal tesisler, yol ve kilit parke, asfalt çalışmaları ve sayamadığımız birçok projeyi hayata geçirdik. Bütün bunları belediye olarak borçlanmadan hayata geçirdik. Belediye olarak belediyemize ait bir karış arsa satmadık, 18 dükkân yaparak belediyemize arsa kazandırdık. Damal Belediyesini kurumsal hale getirdik. Damal ilçemizin alt yapı ve üst yapı inşasını bitirdik ve ilçeyi daha yaşanabilir bir noktaya getirdik. Her yerde göç yaşanırken, ilçemizde tersine göç yaşandı. İlçemizin nüfusu 5 binden 6 bine yükseldi. Bu dönem yöresel ürünlerimizin sergileneceği bir Pazar alanı inşa edeceğiz, yarı kapalı semt pazarı yapacağız. Atık su arıtma tesisi yapacağız. Hayvan pazarının eksiklerini gidereceğiz. Bisiklet yolu ve yürüyüş alanları ilçemize kazandıracağız. Eksik kalan mahalle yollarına kilit parke çalışması yapacağız. Eski sanayi dükkânlarını yıkıp yerine düğün salonu çalışmasını başlatacağız. Çocuklar için ilçemize kreş kazandıracağız. İlçemize doğalgazın gelmesi noktasında öncülük edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Mitingde bir konuşma yapan CHP İl Başkanı Yalçın Taştan ise, Damal’ın CHP’nin kalesi olduğunu belirterek, seçimi tekrar kazanacaklarını dile getirdi. Miting, Belediye Başkan adaylarına yoğun sevgi gösterileriyle son buldu.

 

Bu haber 4111 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum