Reklam
Reklam

CHP'den 29 Ekim kutlaması

CHP'den 29 Ekim kutlaması
29 Ekim 2019 - 14:24

CHP'den yine alternatif kutlama

CHP Ardahan İl Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96’nci yıl dönümü için alternatif bir tören düzenledi.

CHP Ardahan İl Başkanlığı binasından bayraklarla yürüyen gurup, Milli Egemenlik Parkı önünde bulunan Atatürk anıtına çelenk bıraktı.

CHP Ardahan İl Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 96’nci yıl dönümü için düzenlediği basın açıklamasına, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, İl Genel Meclis Başkanı Murat Dalanbay, CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, , Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyüykkaya, Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, Merkez İlçe Başkanı Vedat Temel, Merkez İlçe eski Başkanlarından Kadir Sinan Onay ve Nehir Ziya Alpaslan, CHP Göle İlçe Başkanı Tekin Aydın, CHP Damal İlçe Başkanı Ali Çaylar, CHP Çıldır İlçe Başkanı Nevzat Şirin, CHP Hanak İlçe Başkanı Katip Ayık, CHP gençlik Kolları eski Başkanı Tanju Bozkurt, CHP belediye Meclis Üyeleri, STK Başkanları ve partililer hazır bulundu.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından CHP Ardahan İl Başkanı Yalçın Taştan, basın açıklamasında şunları söyledi:

“Cumhuriyetimizin 96. Yılını kutlamak Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anmak Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak için kararlılığımızı bir kez daha sizlerle paylaşmak için toplandık. Mustafa Kemal Atatürk Mondros Mütarekesi ile emperyalist devletlerce paylaşılan orduları dağıtılmış, okulları kapatılmış, yok olan Osmanlı İmparatorluğundan yeni bir Türkiye kurmak için, Türkiye Halklarının emperyalizme karşı direnişiyle ulusal kurtuluş savaşını başarıya ulaştırmış, ulusal kurtuluş savaşımız dünya mazlum uluslarına örnek olmuştur. 29 Ekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde verilen 20. Yüz yılın en büyük ve en onurlu mücadelesi olan İstiklal Savaşı'nın zaferle sonuçlanmasını takip eden süreçte modern Türkiye Cumhuriyetinin doğduğu gündür. Cumhuriyet, modernleşme devriminin özgürlükçü demokrasiye giden yolda ki en büyük adımıdır. Bu nedenle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, milletimizin Cumhuriyete, onun üzerinde yükseldiği temel değerlere, bu bağlamda özgürlükçü demokrasiye olan bağlılığın ve tutkusunun en güçlü şekilde ifade edildiği en büyük bayramımızdır. Cumhuriyet Halk Partisi olarak Cumhuriyetin temel değerlerini, demokrasinin bütün kumrularını ve kuvvetler ayrılığını baskı altına almış bir iktidara karşı; parlamenter demokrasi, insan hakları ve özgürlükler konusunda ki mücadelemizi kararlılıkla sürdürmeye devam edeceğiz. Bu mücadelenin başarıya ulaşacağına ilişkin inancımız tamdır. Cumhuriyet demokrasidir, Cumhuriyet bağımsızlıktır, Cumhuriyet özgürlüktür, Cumhuriyet namusumuzdur. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyeti kuranlara, yaşatanlara ve yaşatma mücadelesi verenleri saygıyla anıyoruz. Yine başta Baş Komutan Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanı için şehit olan kahramanları rahmetle anar gazilerimize minnet ve saygılarımızı sunarız. Yaşasın Yurtta Sulh Cihanda Sulh Yaşasın Barış Yaşasın Halkların Kardeşliği Yaşasın Cumhuriyet Yaşasın Demokrasi.”

Bu haber 1685 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum