Reklam
Reklam

CHP'de sessiz sedasız kongreler

Cumhuriyet Halk Partisi Posof, Hanak, Çıldır, Damal, Göle ve Merkez İlçe kongreleri sesiz sedasız tamamlandı. Sıra İl Kongresinde!

CHP'de sessiz sedasız kongreler
10 Aralık 2017 - 14:43 - Güncelleme: 10 Aralık 2017 - 15:01

MEVCUT BAŞKANLAR DEĞİŞMEDİ

Damal İlçe Başkanı Ali Çaylar, Hanak İlçe Başkanı Katip Ayık, Göle İlçe Başkanı Tekin Aydın, Çıldır İlçe Başkanı Nevzat Şirin ve Posof İlçe Başkanı Erkan Ocak yeniden İlçe Başkanı seçildiler.

Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan Merkez İlçe Başkanlığına ise Vedat Temel yeniden seçildi. Divan Başkanlığını CHP eski İl Başkanı İlimdar Senem’in yaptığı CHP Merkez İlçe Başkanlığı kongresi 09.12.2017 tarihinde Dursun Akçam Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Vedat Temel’in tek aday olduğu ve yeniden seçildiği kongre ardından teşekkür konuşması yaptı.

Temel:  Kongremize katılan ve katkı sunan, arayarak tebrik eden veya bizzat kutlayan tüm dostlara, arkadaşlara ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

TEKİN AYDIN GÜVEN TAZELEDİ

CHP Göle İlçe Başkanlığı olağan genel kurulunu belediye sinema ve kongre salonunda gerçekleştirdi. Tek adayla gidilen seçimde yeni ve renkli simaların yer aldığı yönetime katılan delegelerin oylamasıyla, CHP Göle İlçe Başkanı Tekin Aydın ile devam kararı aldılar.

82 delegeden 52 delegenin oy kullanmasıyla Tekin Aydın tekrar başkan seçildi. Saat 09:00 da başlayan genel kurul çoğunluğun sağlanmasının ardından başladı.

Divan kuruluna İl başkanı Yalçın Taştan, katip üyeliğe Vahit Atasoy ve Kazım Taşdemir delegelerin oy birliği ile seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından CHP Ardahan il Başkanı Yalçın Taştan bir konuşma yaparak partililere önemli mesajlar verdi. Günün birlik ve beraberlik günü olduğunu belirten konuşmanın ardından Açılış konuşmasını ve faaliyet raporunu ilçe sekreteri Recai Özalp okudu.

ENGİN SARIKAYA’DAN ÖNEMLİ MESAJLAR

Dilek ve temenniler kısmında da söz hakkı alan Engin Sarıkaya, delege de kırgınlıkların ve küskünlüklerin kendi içimizde çözeceğimizi belirterek ülkemizin kalkınması ve gelişmesi için daha güçlü bir şekilde örgütlenmemiz gerektiğinden söyledi. Sarıkaya, Durançam barajı ile ilgili olarak sorun ve sıkıntıların çok olduğunu, il ve ilçe başkanlarının bu konuların üzerine eğilmesini istedi.

Gelen mesajların okunmasının ardından seçime geçildi. Başkan Tekin Aydın ise yaptığı açıklamada görevlerin makam ve mevkilerin geçici olduğunu bu gün bu görevi kendisine veren arkadaşlarına teşekkür etti. Katılan oy kullanan partimizi bir adım daha ileri taşımak için elini taşın altına koyup fedakarlık örneği gösteren herkese teşekkür ederim diyen Tekin Aydın, CHP'yi gerek yerelde gerekse genelde tekrar hak ettiği yerlere getireceklerini belirterek özlenen tabloyu çok yakında herkesin göreceğini belirtti.

Haber: Ömer Turan - Erdal Karakaya, Ardahan Haber - 23 Şubat- Göle Haber

Bu haber 2922 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum