Reklam
Reklam

CHP'de işaretler Öğüt ve Aydemir'i gösteriyor

24 Haziran’da yapılacak Milletvekilliği Genel seçimleri öncesi Cumhuriyet Halk Partisi Ardahan İl Örgütünde sessizlik sürüyor.

CHP'de işaretler Öğüt ve Aydemir'i gösteriyor
28 Nisan 2018 - 15:02 - Güncelleme: 28 Nisan 2018 - 15:10

Mevcut milletvekili Öztürk Yılmaz’ın Cumhurbaşkanı adayı olmasının yanı sıra, CHP’nin Ardahan İl Örgütü, Göle, Hanak, Damal, Posof ve Çıldır İlçe Örgütleri ve Belediye Başkanlarının Öztürk Yılmaz’ı istemediği ve aday gösterilmesi halinde CHP’nin Ardahan’a seçimi kaybedeceği yorumları yapılırken, gözler Ensar Öğüt ve Deniz Aydemir’e çevrildi.

Ardahan kamuoyunda ismi gündemden hiç düşmeyen ve CHP’lilerin hala milletvekili olarak gördüğü 22.23 ve 24 Dönem Milletvekili Ensar Öğüt’e aday olması yönünde ciddi baskılar var. Öğüt’ün bu baskılar karşısında nasıl bir karar alacağı merak edilirken, Faruk Demir’in de Ardahan’da milletvekili aday adayı olmak için yoğun kulis çalışması yürüttüğü öğrenildi.

 

İstanbul’da ikamet eden ancak sürekli Ardahan ile bölge sorunlarına zaman ayıran ve ilgilenen, CHP tabanının yakından tanıdığı isim olan Serbest Muhasebeci Mali Müşavir Deniz Aydemir'in 24 Haziran Genel Seçimlerinde partiyi toparlayacak isimler arasında gösteriliyor.

Siyasetin deneyimli ismi ve çalışmalarıyla kamuoyunun yakından tanıdığı Engin Sarıkaya, 24 Haziran 2018’te yapılacak Milletvekili Genel seçimlerinde CHP'den Ardahan Milletvekili aday adayı olduğunu açıklamıştı. Sarıkaya’nın aday adaylığını açıklaması ardından Ardahan CHP’de mevcut tabloya bakıldığı zaman CHP’den Milletvekili aday adayı olacağı konuşulan Faruk Demir ve Sevim Köseliören’in partiye heyecan katacağı konuşulurken, Metin Demir, Mutlu Kerimoğlu, Sezgin Kaya ve Yunus Dündar’a ise CHP genel merkezi tarafından her an teklif gelebileceği ileri sürüldü.

Bu haber 2791 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • ABDULREZZAK BİLBOĞAN
    2 yıl önce
    SEN ÖNCE ARDAHANDA KAÇ KÖY VAR ONU ÖĞREN ONDAN SONRA BAŞKALARINA SİTEM ET ÖYLE İSTANBULDA ANKARADA İZMİRDE YAŞAYIPTA SEÇİM ZAMANI KARA ÇANTALARLA ARDAHANA GELİP BEN ADAYIM DEMEKLE OLMUYOR BU İŞ ÖNCE ARDAHANDA NASIL YAŞANILIR ŞARTLARI BİR BİR YAŞAYACAKSIN -40 DERECELERİ HİSSEDECEKSİN BİYERLERİN DONACAK ANLADIN .