Reklam
Reklam

CHP Ardahan'da seçimi kaybediyor!

Ardahan’da Öztürk Yılmaz’a olan yoğun tepki tüm hızıyla sürerken, İl İlçe Örgütlerinin yanı sıra, Damal ve Hanak Belediye Başkanlarının da destek vermediği ve istemediği Yılmaz’ın Ardahan CHP’den yeniden milletvekili adayı olması kaos ve krizi beraberinde getirdi.

CHP Ardahan'da seçimi kaybediyor!
21 Mayıs 2018 - 12:58 - Güncelleme: 21 Mayıs 2018 - 13:31

LİSTE BİR YUNUS DÜNDAR’IN HAKKI!

Siyasette bir beklenti içinde olmayan partili duruşu nedeniyle Ardahan kamuoyunun yakından tanıdığı ve sevdiği siyasetçilerin başında gelen Ecz. Yunus Dündar’ın CHP’den liste 2’de olmasının haksızlık olduğunu dile getiren bazı CHP’liler, ‘bitmiş, yıpranmış ve tabanı kaybeden Öztürk Yılmaz’ın 24 Haziran’da alacağı oylar Yunus Dündar’ın oyları olacak. Ancak Öztürk Yılmaz’ı bu oylarda kurtarmayacak’ şeklinde yorumlarda bulunuyorlar.

Bir partinin genel başkan yardımcısı kendisine Ankara, İstanbul ve Bursa’da yer bulamıyorsa, aday gösterilmesi halinde partiye daha çok kan taşıyacak isimlerin başında gelen Deniz Aydemir, Metin Demir, Sabri Arpaç, Mutlu Kerimoğlu, Engin Sarıkaya ve Metin Taylan Özyılmaz’ın bay bas edilerek negatif enerji yayan Öztürk Yılmaz’ın liste birde yer alması CHP’de heyecanı bitirirken, morallerin de sıfıra inmesine neden oldu.

Anlaşılan o ki CHP, 24 Haziran seçimleri öncesinde çok büyük sıkıntı yaşayacak.  CHP’ye Göle’den oy gelmeyeceği gibi, diğer ilçelerden de ciddi bir oy artışı gözlenmeyecek. Ecz. Yunus Dündar’ın liste 1’de olmasının daha mantıklı olduğunu savunan CHP tabanı, Öztürk Yılmaz’la CHP Ardahan’da yerle yeksan olacak gibi!

CHP ARDAHAN'DA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ!

CHP Ardahan'da çok sürpriz bir liste yapmış, mevcut Milletvekili Öztürk Yılmaz ve Eczacı Yunus Dündar aday olarak ilan edildi. Bu listeye bakınca CHP düz Ardahanlı 2 kişiye bu listeyi vermiş durumda. Şimdi seçmen bu durumda nasıl bir tutum sergileyecek orasını bilemiyoruz ama bildiğim bir şey var CHP Ardahan'da seçimi riske atacak bir adım attı. Sebebini herkes biliyor artık, 5 ilçe'den aday yok sadece 2.sıradaki Eczacı Yunus Dündar Ardahan Tepeler köyünden olmasına rağmen aslen Posof ilçesinden ve Posof'ta Ak Partinin oy deposu bir ilçe, bu durumunda CHP başarıyı nasıl yakalayacak merak konusu. Ardahan’ın demografik yapısını hesaba katmadan böyle riskli bir liste hazırlamak gerçekten büyük cesaret ister, CHP'de bunu yapmış artık söyleyecek sözümüz yok.

Bu haber 3562 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Tolga yılmaz
  2 yıl önce
  Ardahan halkı eğitim ve çağdaş bir toplumdur kime ne yapacağını kime adamlık dersi vereceğini bilir tabiki halkına zerre kadar faydası olmayan birini seçmez ya***cı karakter yoksunu birine oy vermez ve inanıyorum ki hakettiği cevabı verir herkesi hakettiği yerine gönderir
 • gurbet
  2 yıl önce
  posof hayatini solcu gecirmis 2 siradaki birine oy vermez