Reklam

Çetinsu'dan çalınan hayvanlar bakın nerede çıktı!

Çetinsu'dan çalınan hayvanlar bakın nerede çıktı!
18 Aralık 2018 - 18:50

Ardahan’da son yıllarda emek hırsızları ortalıkta cirit atıyor. Güvenlik güçleri hayvan hırsızlıklarıyla mücadele edip, köylüleri bu konuda bilinçlendirse de hırsızlar kış ayının verdiği rahatlıkla ahırlarda hayvanlara dadanıyorlar. Bunun son örneği Merkeze bağlı Çetinsu köyünde vuku buldu.

Çetinsu köyünde çalınan büyükbaş hayvanlar jandarma tarafından bulunarak sahibine teslim edildi. Geçtiğimiz günlerde Ardahan’ın Çetinsu Köyünde hayvancılık yapan Yahya Karataş’a ait 10 büyükbaş hayvan çalındı. Hayvan sahibinin şikâyeti üzerine Göle İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma başlattı. Jandarma ekipleri ve İstihbarat Şube Müdürlüğü’nce koordineli yapılan çalışma neticesinde çalınan hayvanların Göle İlçesine bağlı Gülistan Köyünde olduğu belirlendi. Yapılan operasyonda hayvanlar canlı olarak bulundu. Çalınan hayvanlar sahibine teslim edildi.

Hayvanları çalınan Yahya Karataş, hırsızlık nedeniyle büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek, Sağ olsunlar jandarma ekipleri kısa sürede olayı aydınlatarak çalınan hayvanlarımızın yerini tespit etti ve geri getirdi. Jandarma ekiplerine teşekkür ediyorum” dedi.

Bu haber 3646 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • İsmail Karataş
    1 yıl önce
    Bas güvenlik güçleri ve Kolluk kuvvetleri ne ve köyümüzün halkına emeği geçen herkese çok teşekkür ederim saygı ve hürmet Kerim'i sunarim