Reklam
Reklam

ÇETİN: ARDAHAN İÇİN KIŞ FONU İSTENMELİ!

ÇETİN: ARDAHAN İÇİN KIŞ FONU İSTENMELİ!
06 Aralık 2021 - 23:32
Ardahanlı iş insanı Cavit Çetin, Sibirya soğuklarının hüküm sürdüğü Ardahan’da yaşanan mağduriyetlerin önüne geçmek için Ardahan’a pozitif ayrımcılık yapılması gerektiğini söyledi. 

Türkiye’nin en soğuk bölgesinin Ardahan olduğunu açıklayan Çetin, “Ardahan’da ısınma ve giyim için ek maliyetler oluşmaktadır. Bu nedenle Ardahan’da yaşayanlara yönelik pozitif ayrımcılık uygulanmalıdır. Ardahanlılar sınırda serhat bekçiliği yapmaktadır. İlimizde ki siyasiler ve yetkililer, Ardahan için kış raporunu hükümete sunmalıdırlar” dedi. 

ARDAHAN’DA YAŞAYANLARA SAHİP ÇIKALIM!

Ağır kış şartları nedeniyle ilin siyasileri ve idarecilerinin Ardahan’da yaşayanlara sahip çıkması gerektiğini belirten Çetin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Artan doğalgaz fiyatları sonrasında özellikle kış aylarında hepimizin gözü faturalarda. Geçen yıla göre doğalgaz faturalarında ciddi artışlar var. Yine kömürün tonu 4 Bin TL’ye vatandaşa mal oluyor. Yaşanan kuraklık nedeniyle kaba yem konusunda da ciddi sıkıntılar var. Ardahan’da işsizlik var, Ardahan’da yaşamanın çok ağır bir bedeli var, bundan dolayı ilimiz sürekli göç veriyor. Özellikle Belediyelere de kar ve kış için pay ayrılmalıdır.”

Başkent Ankara’da düzenlenen 1. Ardahan Tanıtım Günleri’nin amacına ulaştığını belirten iş insanı Cavit Çetin,  “bu organizasyonda emeği geçen başta Ankara Ardahan Dernekler Federasyonu Genel başkanı Ergüder Şimdi ve Yönetimini kutluyorum. Ardahan, tüm değerleriyle Ankara’da tanıtıldı. Vali Hüseyin Öner, siyasi ve STK temsilcilerinin katılımı güzel bir birliktelik oluşturdu” dedi. 
 
Reklam
Bu haber 774 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum