Reklam

Cemiyetimizden Vali Masatlı'ya ziyaret

Cemiyetimizden Vali Masatlı'ya ziyaret
11 Ocak 2019 - 22:33

Ardahan Gazeteciler ve Foto Muhabirleri Cemiyeti, geçtiğimiz hafta Ardahan’a atanan Vali Mustafa Masatlı’yı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundular.  

Cemiyet Başkanı Özkan Karakaya, Başkan Yardımcısı Sezgin Uygar, Mustafa Oğurlu ve Talip Şahin Şirin’i makamında ağırlayan Vali Mustafa Masatlı, Ardahan basınını çok güçlü gördüğünü, ilde tecrübeli ve deneyimli gazetecilerin olduğunu söyledi.

Vali Masatlı, Ardahan’ın genel durumu ve gündeme ilişkin konuların yanı sıra, ilin mevcut sorunları hakkında gazetecilerden bilgi alırken, Ardahan’ın şirin ve huzurlu bir kent olduğuna vurgu yaptı.

Ardahan’da yayın yapan gazeteleri yakından takip ettiğini, basının şehri tanıtmada büyük öneme sahip olduğunu anlatan Vali Masatlı, kamu kuruluşları ve diğer yerlerle ile ilgili yapılacak haberlerde basın mensuplarının kendileriyle iletişim halinde olmasını istedi, doğru ve tarafsız haberciliğin önemi üzerinde durdu.

Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden gazetecilerin, meslek etiğini her şeyin üstünde tutması ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışını benimsemesinin önemi üzerinde duran Vali Masatlı, “Kamuoyunu bilgilendirmek için günün her saatinde haber peşinde koşan gazetecilerimiz, zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde vatandaşları gelişen olaylar hakkında aydınlatmak için büyük bir özveri ile çalışırken önemli bir kamu görevini de icra etmektedirler. Bu açıdan basın çalışanlarımızı takdir etmemek mümkün değildir. İlimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişmesi ve kalkınmasına gündeme taşıdıkları konularla katkı sağlayan Ardahanlı basın çalışanlarımızın Gazeteciler Gününü bir kez daha kutluyorum. İlin önemli bir cemiyeti olan Ardahan Gazeteciler ve Foto Muhabirleri Cemiyeti ve üyelerine çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Bu haber 1488 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum