Reklam
Reklam

CEM UZAN'DAN RADİKAL MANİFESTO

CEM UZAN'DAN RADİKAL MANİFESTO
03 Temmuz 2020 - 19:49 - Güncelleme: 03 Temmuz 2020 - 20:33

Mart ayında yapılması planlanan ancak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle ertelenen Genç Parti 5'inci Olağan Büyük Kongresi Başkentte yapıldı.

YENİ GENEL BAŞKAN MURAT HAKAN UZAN OLDU

Partinin Kurucu Genel Başkanı olan ve 10 yıldır Fransa'da yaşayan Cem Uzan kongreye telekonferansla katılırken, kendisi gibi yurt dışında yaşayan kardeşi Murat Hakan Uzan yeni Genel Başkan oldu.

Genç Parti Ardahan İl Başkanı Cihan Çoban’ın Divan Yöneticiliği yaptığı ve Ankara Yenimahalle Belediyesi Dört Mevsim Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilen 5. Olağan Kongreye, bazı siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra yurt dışında bulunan kurucu Genel Başkan Cem Uzan da video konferans yoluyla katıldı.

Genç Partinin Türkiye'deki tüm il ve ilçe kongrelerini yaptığını ve seçimlere katılacağını belirten Uzan, bu durumun hem Genç Partililerin hem de Genç Partiyi destekleyen vatandaşların hakkı olduğunu söyledi. Uzan, Genç Partinin seçimlere yeni bir genel başkanla gideceğini bildirerek, "Benimle aynı düşünceleri paylaşan hayatta en çok güvendiğim kişi Genç Parti'nin yeni genel başkanı olarak sevgili Hakan Uzan'ı takdim ediyorum" dedi.

Genç Partinin "Sen, Ben, Biz Hepimiz Türkiye'yiz" sloganıyla delegeleri selamlayan yeni Hakan Uzan ise Türkiye Cumhuriyeti'ni hiçbir gücün yıkamayacağını belirtti. Hakan Uzan, abisi Cem Uzan'ın bu görev bilinciyle Genç Partiyi kurduğunu söyledi.Cem Uzan, Genç Parti Yönetim Kurulunca Onursal Genel Başkanlığa seçildi.

CEM UZAN'IN İMZASI LOGOYA EKLENDİ

İki hilal, ortada yıldız altında Genç Parti yazan parti logosuna ekleme geldi. Cem Uzan'ın imzası parti logosuna dahil edildi. CHP Ankara milletvekili Gamze Taşçıer ve İYİ Parti Aydın milletvekili Aydın Adnan Sezgin ve Saadet Partisi temsilcisi de Genç Parti'nin 5. Olağan Kongresini takip etti.


Bu haber 4108 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum