Reklam
Reklam

CAVİT ÇETİN: ZİNCİR MARKETLERİN DİRENCİ  KÜÇÜK ESNAFIN DESTEKLENMESİ İLE KIRILIR

CAVİT ÇETİN: ZİNCİR MARKETLERİN DİRENCİ  KÜÇÜK ESNAFIN DESTEKLENMESİ İLE KIRILIR
16 Ocak 2022 - 16:39
Ardahanlı iş insanı ve siyasetçi Cavit Çetin, enerjiye yapılan son zamlardan sonra küçük esnafın ayakta kalabilmesi için desteklenmesi gerektiğini dile getirerek mensubu bulunduğu iktidara çağrıda bulunarak, "Sanayisi gelişmemiş doğu illerinde vatandaşın rahat bir kış geçirmesi, zincir marketlerin faiş fiyat artışlarından etkilenmemesi için küçük esnafın desteklenmesi" gerektiğini açıkladı.

DIŞ GÜÇLERİN OYUNUNU BOŞA ÇIKARACAĞIZ

Çetin konu hakkında gazetemize yaptığı açıklamada şunları dile getirdi, "Dünya'da baş gösteren ekonomik krizin etkileri ülkemizde de hissedilmeye başlandı. Artan emtia fiyatları nedeniyle iktidarın büyük kısmını vatandaşa yansıtmadığı halde yılbaşında yapılan bu zamlar yinede vatandaşlarımızı zora sokmuştur. Dünya liderimiz Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın yaşanan bu sıkıntıyı çözeceğine eminim. Dış güçlerin ülkemize karşı ekonomik terör uygulandığı herkesin malumudur. Bu zor günlerde bizde devletimizin yanında yer alacağız. Stokçuların ve zincir marketlerin oyununu boşa çıkaracağız." 

KRİZİN NEDENİ STOKÇULARIN VE ZİNCİR MARKETLERİN AÇ GÖZLÜLÜĞÜDÜR

İş insanı Cavit Çetin, marketlerde yaşanan faiş fiyat artışının stokçuluktan kaynaklandığını belirterek şunları aktardı, "Ülkemizde orta direk diye adlandırılan nüfusun büyük bir kısmının yaşadığı bu krizin sorumlusu faiş zam yapan zincir marketlerden kaynaklanmaktadır. Hükümetimizin bu stokçulara karşı mücadelesi sonuç verecektir. Onun için benim tavsiyem küçük esnafımızın desteklenmesidir. Bu krizin atlatılmasında küçük esnafımızın ayakta kalması önemli rol oynayacaktır" açıklamasında bulundu.

ÜLKEMİZ 2023'DE ŞAHA KALKACAK

Ardahanlı iş insanı Cavit Çetin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti iktidarının 2023 yılında yapılacak seçimlerde güven tazeleyerek yoluna devam edeceğine vurgu yaparak, "İktidara geldiğimizde yasaklar, yolsuzluk ve yoksulluk ile yaptığımız mücadele meyvelerini vermeye başlamıştır. Ülkemiz artık gelişmiş ülkeler kategorisinde bir ülkedir. Yerli sihalarımızı, yerli arabamızı, yerli uçağımızı, yerli savaş gemilerimizi yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Halkımızın Ak Partiye olan güvenini boşa çıkartmadık. Çıkartmayacağız da, halkımızın AK Partiye olan bu güveni 2023 yılında yapılacak seçimlerde de devam edecektir. Seçimlerden sonra ülkemizin şaha kalkacağına eminim" dedi.

DIŞA BAĞIMLILIĞIMIZ ARTIK BİTTİ

Türkiye'nin Ak Parti iktidarından önce dışa bağımlı politikalar nedeniyle sürekli dış güçlerin kuklası konumumda bir ülke olduğunun altını çizen Çetin, "Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün dış güçlerin hedefinde olmasının bir nedeni de yer altı kaynaklarımızı hayata geçirmek için attığı devasa yatırımlardır.  Karadeniz de bulduğumuz doğalgaz rezervlerimizi 2023'de ekonomimize kazandıracağız. Avrupa ülkelerinin gıpta ile baktığı bu gelişme ile gelir düzeyimiz yükselecek ve refah içinde yaşayacağız" beyanında bulundu.
Reklam
Bu haber 555 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum