CAVİT ÇETİN: ARDANUÇ TÜNELİ KURTULUŞUMUZ OLACAKTIR

CAVİT ÇETİN: ARDANUÇ TÜNELİ KURTULUŞUMUZ OLACAKTIR
23 Kasım 2021 - 13:08
Ardahan 25. Dönem Ak Parti Ardahan Milletvekili aday adayı Cavit Çetin, “Ardahan’da Havalimanı projesinin mutlaka yapılmasını ve Ardahan – Ardanuç Tüneli için ön fizibilite çalışmasının başlatılmasının çok önemli olduğunu, buna karşı olanları ise iyi niyetli olmadıklarını düşünüyorum” dedi. 

ARDAHAN’IN KURTULUŞU ARDANUÇ TÜNELİNE BAĞLIDIR

Ardahan’ı Karadeniz’e bağlayacak en kısa mesafenin Ardanuç yoluna tünel yapılmasının zorunlu olduğunu dile getiren Çetin, “İlimizi yöneten idarecilere sesleniyorum. Ardahan-Ardanuç Karayolunda tünel projesi için çalışma başlatılmasını istiyoruz. Burada yapılacak tünel sayesinde Ardahan-Artvin arasında ticari ilişkiler gelişecek, Ardahan Karadeniz’e daha yakın olacak. Bu sayede kışın kapalı olan Bülbülan yaylası da tünel sayesinde sürekli hizmet verecek. Burada vatandaşlar özellikle küçükbaş hayvancılık alanında ticaretini sürekli yapabilecek” diye konuştu.
  
GELİŞEN İLLERİN GELİŞME MODELLERİNİ DİKKATE ALALIM

Her geçen gün yaşanan sorunlar bizleri bir adım daha geri götürmektedir diyen Çetin: "Ülke genelinde yaşanan gelişmeler karşısında her il kendince atılım içersinde iken ilimiz durağanlığını devam ettirmekle kalmayıp her geçen gün daha da olumsuz gelişmelere maruz kalmaktadır. Bir dönemler bölgenin en önemli merkezlerinden ve geçiş akslarından iken hızla gelişen terk edilmişlik ve ilgisizlik bu günlere gelmemize neden olmuştur. İlimiz tarzı yerlerde kalkınma, merkezi yönetim temsilcilerimizin sahip olduğu vizyon ve sunduğu olanaklar ile doğru orantılıdır. Kendileri bir şey yapamıyorlarsa yapanlara olanak tanımak veya benzer şekilde olup da şimdi gelişen illerin gelişme modellerini dikkate alıp benzer modeller veya yapılabiliyorsa özgün modeller geliştirmekle yükümlüdürler. Popülist tarzlarla değil, kalıcı ve stratejik ağırlıklı yöntemlerle gelişme eğilimleri ateşlenebilir. Bunun da yolu ilimizin olanaklarını çok iyi etüt edip buna uygun gelişme modelleri ile mümkündür” ifadesini kullandı. 

İŞ OLANAKLARI YARATALIM, GÖÇ TERSİNE DÖNSÜN

Ardahan ilimizin sorunlarını ve yapılması düşünülen çözümleri masaya yatırırken, genç ve dinamik nüfusumuzun bir avantaj faktörüne dönüşmesi, çocuklarımızın ve her yaştaki vatandaşlarımızın okul öncesi, okul sırası ve okul sonrasında sürekli eğitilmesiyle mümkün olacağını anladık diye Çetin; “Yine eğitimdeki temel amacımız, düşünen, sorgulayan, yaratıcı, girişimci, yenilikçi, dünyaya açık, bilgiye-teknolojiye ve sanata ilgi duyan duyarlı bir Ardahanlı bireyler yetiştirmektir. Girişimci ve vasıflı kişilere iş olanakları yaratmak, teknoloji transferine yardımcı olmak ve yüksek iş girdisi sağlamak üzere il dışında bulunan kendi hemşerilerimizin sermayelerini Ardahan ilimizin çeşitli bölgelerine girişini özendirecek önlemler almaktır” şeklinde değerlendirmelerde bulundu. 

BURAK TAŞTAN’I TEBRİK ETTİ

Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanlığı, Kuvayi Milliye Şehri Balıkesir’den, Serhat Şehri Ardahan’a geçtiğini aktaran Çetin, “Türkiye Kent Konseyleri Dönem Başkanlığı’nı Balıkesir Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sapancı’dan alan Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan’ı tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum” dedi. 
Bu haber 732 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum