Reklam

CAHİT ULGAR: İŞSİZLİK YOK, İŞ BEĞENMEZLİK VAR

CAHİT ULGAR: İŞSİZLİK YOK, İŞ BEĞENMEZLİK VAR
20 Aralık 2020 - 13:48 - Güncelleme: 20 Aralık 2020 - 15:25
‘Posof’un fabrikası tarım ve hayvancılıktır’ diyen Belediye Başkanı Cahit Ulgar, “Posof’ta işsizlik yok, iş beğenmezlik var. Her kes masa başı iş istiyor ancak asıl iş tarım ve hayvancılıkta var, gençleri üretime yönlendirmemiz gerekiyor” dedi.

Posof ilçesine kazandırdığı projelerle büyük başarılara imza atan Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar, ilçeyi değişime ve geleceğe hazırlarken, Belediyenin makine parkını güçlendirerek vatandaşa en iyi hizmeti sunmaya çalışıyor.

DOĞRULAR MAHALLESİNİN SORUNLARI ÇÖZÜLÜYOR

Doğrular Mahallesi ile ilçe merkezi arasında yol genişletme çalışması başlatan Başkan Ulgar, her mahalleye yeni yollar kazandırırken eski yolları da genişletiyor.  Doğrular Mahallesi yol güzergahında yaklaşık 5 Bin metre kare yol genişletme çalışması sayesinde yol çift yönlü hizmet verebilecek ve dar yollar da tarih olacak.

Küresel Gazeteciler Konseyi Ardahan İl Temsilcisi Özkan Karakaya ve 23 Şubat Gazetesi muhabiri Talip Şahin Şirin, Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar’ı saha çalışmasında dinledi ve çalışmalar ile ilgili bilgi aldılar.

Posof ilçesinin gelişmesi ve büyümesi için imar çalışmalarının yanında özel sektör yatırımlarını da ilçeye kazandıran Başkan Ulgar üretime, tarıma ve hayvancılığı da büyük önem verdiğini, Posof Tekstille 100 kişiye iş istihdamı sağladıklarını, önümüzdeki yıl yeni fabrikaların da kurulacağı müjdesini verdi.  

SELAMİ ERDOĞAN ÜLKEMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR DEĞERDİR

Başkan Ulgar; “Memleketini ve milletini seven her duyarlı iş insanlarımızı Ardahan ve ilçelerine yatırım yapmaya davet ediyoruz. Bunun en güzel örneğini Posoflu hemşerimiz Sayın Selami Erdoğan ortaya koydu ve devamını da yapacak. Hemşerimiz iş insanı Selami Erdoğan ülkemiz için bir değerdir. İnsanlara aş ve iş kapısı açmak en büyük sevaptır. Hemşerilerim adına Sayın Erdoğan’a teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

YAPILANLARI GÖRMEZDEN GELMEK VİCDANSIZLIKTIR

Başkan Ulgar: “Belediye Başkanlığı görevimde 7. Yılım doluyor.  Posof ilçesini benden daha iyi bilen birisinin olduğuna inanmıyorum.  Hizmet üretiyoruz, yatırım getiriyoruz, yeni proje çalışmaları üzerinde çalışıyoruz, durmuyoruz koşuşturuyoruz. Vatandaş hizmetlerimizi beğeniyor ancak bazıları bu hizmetleri görmezden geliyor ve kuru gürültü yapıyor. Yapılan güzel projeler ve yatırımları baltalamaya hiç kimsenin hakkı yoktur. Eksikliklerimiz olabilir, eleştiriye açığız ancak yapılanları görmezden gelmek vicdansızlıktır” dedi.

POSOF DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Posof’a doğalgaz gelmesi için gerekli tüm hazırlıkların tamamlandığını aktaran Başkan Ulgar, Posof halkının sabırsızlıkla beklediği doğalgaz çalışmasının başlayacağını, AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın önemli bir emeğinin olduğunu, Posof halkı adına kendisine teşekkürü bir borç bildiğini belirtti.

ATALAY ARDAHAN İÇİN ŞANSTIR

Milletvekili Atalay’ın A veya B partisi gözetmeksizin her projede imzasının olduğunu aktaran Başkan Ulgar; “Milletvekili Atalay’ı hiçbir Belediye Başkanı eleştiremez, eleştirmedi de çünkü Ardahan için yapılan bütün devasa projelerin altında Milletvekili Atalay’ın imzası vardır bu inkar edilemez. CHP Ardahan 22, 23 ve 24 Dönem Milletvekili Ensar Öğüt ile Milletvekilimiz Atalay TBMM’de çok güzel uyum içerisinde çalıştılar. Şimdi soruyorum CHP’nin başımıza bela ettiği Öztürk Yılmaz nerde? Bu halk onu seçti ve Ardahan sayesinde mecliste parti kurmuş ama seçildikten sonra bir gün Ardahan’ın adını ağzına alıyor mu?  Ardahan için üzücü bir durum, tüm Ardahan halkı Milletvekili Orhan Atalay’ın yanında yer almalı ve Atalay’ı anlamalıdır. Milletvekilimiz Atalay üstün yeteneklere sahip olup Ardahan için önemli bir değerdir” ifadesini kullandı.

İŞSİZLİK YOK, İŞ BEĞENMEZLİK VAR

Ardahan’da işsizliğin olduğuna inanmadığını da belirten Başkan Ulgar, “Devlet tohum, mazot, yem, buzağı, süt ve ahır desteği veriyor ama ortada kaba yem yok. Saman Diyarbakır’dan geliyor, araziler ekilmiyor. Çiftçi traktör yarışına girmiş üretmiyor, sonrada iş yok diye dert yanıyor. Bu söylem ve eylem doğru değildir. Herkes masa başı iş istiyor, Doğu’da Afganlar, Batı da ise Suriyeliler çalışıyor. Posof Kırmız Elma tescillendi ve Fasulyemizde coğrafi işaret aldı. Her şey iyi tamamda bu ürünlerin üretilmesi gerekmektedir. Elmaya, fasulyeye, kaza ve yöresel ürünlere aşırı talep var ancak üretim yok. Dünyada Ardahan, Kars ve Iğdır örneğini başka bir yerde bulamayız. Bu 3 ilimiz kendi kendisini besleyebilecek büyük nimetlere sahiptir. Posof Belediyesi, öz kaynağını arttıran en başarılı belediyedir” şeklinde konuştu.

AK Parti iktidarıyla Posof’un değer kazandığını aktaran Başkan Ulgar, Posof Devlet Hastanesi, Doğalgaz, Hayvan Pazarı, TOKİ, Ilgar Tüneli, öğrenci yurtları, Mesire alanı, Karayolları ve Türkgözü Sınır Kapısı modernizasyon çalışmasıyla Posof’un örnek bir ilçe olacağını sözlerine ekledi.
Haber: Talip Şahin Şirin

Bu haber 11627 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Güldür Güldür
  8 ay önce
  Posofun fabrikası tarım ve hayvancilikdir dediniz çok büyük bir tespit tebrik ederim.ancak hammaddesi olmayan gösterişi bol posof tekstil ne alaka ..bu ne pehriz bu ne turşu.. Başkan baktı bu işin sonu Yok suçu vatandaşa atmaya başladı kolay gelsin sayın başkanım
 • Yasin KAYIKÇI
  8 ay önce
  Birçok konuyu diye getirmiş başkan tebrik ediyorum çalışan demir pas tutmaz yolun açık olsun
 • aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  8 ay önce
  ggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggggt
 • Bilgin bilen
  8 ay önce
  Posof nüfus müdürlüğüne gidin bakın bu yil kaç aile göç etmiş zorladıkları yatırımların çoğunun adı var icrası yok kimse saf deyil kendi mal varlığına bir bakın nerden niye arsa topluyor ......
 • Vatandaş
  8 ay önce
  Acaba neden herkes masabaşı istemeye başladı nezamandan itibaren böyle oldu bu sistemi kimler istedide böyle oldu bence başkanım biraz düşünürse kendi yönetimini ve bulunduğu partiyi parti yöneticilerinin sebep olduğunu anlayacaktır.
 • İnci Kılıç
  8 ay önce
  Neden olabilir? Filmlerde herkes bir holdingde masa başı iş yapıyor da ondan. Suya sabuna dokunma. Oh ne alâ memleket ☺