Reklam
Reklam

BÜYÜKKAYA: HANAK'TA İMAR SORUNU ÇÖZÜLSÜN!

BÜYÜKKAYA: HANAK'TA İMAR SORUNU ÇÖZÜLSÜN!
23 Ağustos 2021 - 20:55
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Hanak İlçe Başkanı Kamil Büyükkaya, “ilçemizde sadece 3 kata izin verildiği için birçok vatandaş ve gurbetçi yatırım yapmak istemiyor” dedi.

Hanak ilçesinde yaşanan imar sorunu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan DEVA Partisi Hanak İlçe Başkanı Kamil Büyükkaya, Belediye Başkanı ve Meclis Üyelerine çağrıda bulunarak imar sorununun bir an önce çözüme kavuşturulmasını istedi.

Büyükkaya: “İlçemiz gelişmeye ve yapılaşmaya müsait bir yerdir. Hanak’tan gurbete göç eden hemşehrilerimiz baba ocağına dönüp yatırım yapmak istiyor. Ancak Hanak’ta en fazla 3 kata kadar izin veriliyor. Yaşanan bu sorun nedeniyle gurbetçiler yatırım yapmak-tan vazgeçiyor. Aynı zamanda Hanak’ta yaşayan insanlarda imar sorunundan dolayı yeni yatırım yapmak istemiyor. Bundan dolayı Hanak’ta yapılaşma konusunda geri kalıyoruz ve Hanak’a müteahhit firmalar imar nedeniyle girmiyor. Vatandaşın temel sorunu imardır” diye konuştu.

Hanak ilçesine geleceği yılan hikayesine dönen doğalgazla ilgili her hangi bir çalışmanın da olmadığını aktaran Başkan Büyükkaya, siyasileri ve yetkili birimleri göreve davet etti.

 
Bu haber 6154 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum