BÜYÜKKAYA'DAN ŞENTÜRK VE ÖZTÜRK'E HANAK DOSYASI

BÜYÜKKAYA'DAN ŞENTÜRK VE ÖZTÜRK'E HANAK DOSYASI
23 Kasım 2021 - 14:06
Hanak Merkeze 400 metre uzaklığı bulunan doğalgazdan istifade edemeyen Hanaklılar, 2018 yılından itibaren yatırım programına alınan ancak başlanılmayan Doğalgaz çalışması için verilen sözlerin bir an önce tutulmasını istiyorlar.

BAŞKAN BÜYÜKKAYA, GAZETECİLERDEN DESTEK İSTEDİ

Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya, Çankaya Belediyesi Meclis Başkan Vekili Ardahanlı iş insanı Özgür Erdem İncesu, Ardahanlı Gazeteci, FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk ve Sabah Gazetesi Haber Müdürü Erhan Öztürk’e ‘Hanak İlçesine Doğalgaz verilmesi için’ destek istedi. Başkan Büyükkaya, Hanak için hazırladığı doğalgaz dosyasını Şentürk ve Öztürk’e takdim etti.

İKTİDAR VE MUHALEFET’TEN BİRLİK MESAJI

Bilindiği gibi geçtiğimiz aylarda Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya Başkanlığında Belediye Toplantı Salonunda ‘Hanak Doğalgaz Çalışması Bilgilendirme Toplantısı düzenlenmişti. Toplantıda Doğalgaz çalışmasına iktidar ve muhalefet temsilcileri, verilen sözlerin bir an önce tutulması için birlik mesajı vermiştiler. Toplantıya AK Parti Hanak İlçe Başkanı Serhat Polat, CHP ilçe Başkanı Katip Ayık, AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Erdal Kurukaya, CHP İl Genel Meclis Üyesi Yüksel Yılmaz, MHP ve İYİ Parti temsilcileri, eski Belediye Başkanları, STK ve siyasi parti temsilcileri, ilçenin kanaat önderleri ve esnaflar toplantıya katılım sağlamıştı.

Hanak İlçesine Doğalgaz verilmesi için yeni yol haritası ortaya koyduklarını açıklayan Başkan Büyükkaya, siyasi parti ayırmaksızın herkesin elini taşın altına koyması için söz birliği yaptıklarını söyledi.

KÖMÜRÜN TONU 3 BİN TL’Yİ GEÇTİ

Kargaz firması ile protokol yaptıklarını, Belediye olarak görev ve sorumluluktan kaçmadıklarını açıklayan Hanak Belediye Başkanı Ayhan Büyükkaya: “Halkımız ilçeye doğalgazın verilmesini bir an evvel istiyor.  Kömürün tonu 3 Bin 500 TL olmuş, vatandaş kömür alamıyor, 400 metre ileriden geçen doğalgazdan ilçemiz faydalanamıyor. AK Parti, CHP ve diğer tüm siyasi parti temsilcileri ile doğalgaz konusunu masaya yatırdık. İlçemize doğalgaz verilmediği için birçok memur Ardahan’da ev kiralamak zorunda kalıyor. Hanak’ta apart yapmak isteyen girişimcilerimiz var ancak doğalgaz olmadığı için yatırım yapmak istemiyor. Biz artık sözlerin tutulmasını istiyoruz” dedi.

BÜYÜKKAYA: SÖZLERİN TUTULMASINI İSTİYORUZ

2019 Mahalli Seçimlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ardahan ziyaretinde Hanak, Damal, Posof ve Çıldır’a söz verdiğini belirten Başkan Büyükkaya, “Hanaklılar olarak diyoruz ki en azında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın verdiği sözü tutun. Özellikle kışın Hanak’ta çok ciddi hava kirliliği oluşuyor. Ayrıca Belediyeye de ciddi külfetler doğuyor. Sivil Toplum Örgütleri ve İl Genel Meclis Üyeleri ile birlikte ilçemize alınabilecek doğalgaz konusunda bir toplantı yaptık. Ortak bir metot belirledik. Önümüzdeki süreçte siyasi parti temsilcileriyle oluşturacağımız bir platformla Ankara’ya gidip başta Milletvekili Orhan Atalay olmak üzere, Enerji Bakanlığı ve diğer yetkilileri ziyaret edip Hanak İlçemize doğalgazın verilmesi için el birliği ile mücadele edeceğiz. İlçemize doğalgaz verilmesi ve sesimizin gür çıkması için Ardahan’a gelen kentimizin duayen gazetecileri FOX TV Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk ve Sabah Gazetesi Haber Müdürü Erhan Öztürk’e Hanak ilçemizin dosyasını kendilerine takdim ettik. Hanak İlçemize doğalgazın acilen verilmesini istiyoruz” ifadesini kullandı.
 
Bu haber 900 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum