Reklam

BURAK TAŞTAN, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ

BURAK TAŞTAN, GÜNDEMİ DEĞERLENDİRDİ
29 Temmuz 2019 - 22:41

Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan, Belediyenin 4 aylık dönemi, Konsey seçimleri, işe alımlar ve Konsey olarak gerçekleştireceği proje çalışmaları hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu.

KONSEYİN TÜZÜĞÜ DEĞİŞECEK

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından kongre kararı aldıklarını belirten Taştan, kongre sürecinde genel kurula katılımın %99 olmasının kendilerini mutlu ettiğini, ilerleyen günlerde yönerge değişikliği için genel kurulu toplayacaklarını ve daha demokratik bir yönerge hazırlayarak 2+3 ve 2+3 şartı getireceklerini söyledi.

OKULLARA EĞİTİM PROJELERİNİ KAZANDIRACAĞIZ

Önümüzdeki aylarda üzerinde çalışacakları 3 önemli proje çalışmalarının olduğunu açıklayan Başkan Taştan: “Sosyal sorumluluk kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğünden onay alarak okullarda modül eğitim projesini hazırlayacağız. Bu proje kapsamında öğrencilere başta çöp sorunu olmak üzere diğer birçok alanlarda farkındalık oluşturup eğitim vereceğiz. Yine Ardahan Üniversitesi ile de iletişime geçerek proje ve eğitim alanlarında destek isteyip kalıcı çalışmalar organize edeceğiz. Yöneticiler değişir ama Ardahan Üniversitesi bizim için çok önemlidir, üniversitenin desteğine ihtiyacımız vardır. Yaşlılık hakları ile ilgili bir çalışmamız var,  kooperatifleşme ve belediye iş birliği ile ilgili bir çalışmamız söz konusu olacak. Görev süremiz boyunca dolu dolu her anı etkinliklerle geçecek çok etkin faaliyetler yapacağımız bir dönem bizleri bekliyor” dedi.

ARDAHAN’DA YEREL YÖNETİMLER ANLAYIŞI DEĞİŞTİ

Cumhuriyet Halk Partisi’nden Ardahan Belediye Başkanlığını kazanan Faruk Demir’in sanatçı kimliğinin Ardahan için bir şans olduğunu da açıklayan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan: “31 Mart yerel seçimlerinden sonra her zaman üstüne vurguladığım yerel yönetim anlayışının değişeceği ile ilgili çok iyi örnekler görüyoruz. Kentimizin zaman ile alışacağı bazı durumlar var, mesela festivalle ilgili yapılan eleştirileri iyi niyetli bulmuyorum, geçen sene kermes havasında aynı maliyetlerle festival yapanlara sesini çıkarmayanlar ne yazık ki şimdi bu kadar geniş bir alt yapısının oluşturulduğu festivalde önemli değerler katılım sağlayacak. Türkiye ve dünyada tanınmış sanatçıların katılacağı festival için yapılan posterin altında o festivalin paydaşları yazar. Bu tabloya bakmadan eleştiri yapanlar körü körüne kişisel hesapları doğrultusunda hareket ettikleri için bunu göremiyorlar.  Bal Festivalinin en büyük amacı Ardahan’ı dünyaya tanıtmaktır ve bu anlayışla yapılmaktadır. Peki, geçen yıl kaleye sıkıştırılan festival için bu arkadaşlar neredeydiler? Kent Konseyi kente mal olmuş festivalin keyfi olarak yer değiştirilmemesi ile ilgili açıklama yapıp kamuoyu oluşturduğu zaman neredeydiler?  Bu anlamda Sayın başkanıma teşekkür ediyorum, çok güzel bir organizasyon, müthiş bir kadro ve iyi bir altyapı oluşturuyor.  Sayın Demir tecrübeli bir isimdir, sanatçı kimliğinin yanında iyi bir çevresi vardır. Festivale bölge illerden de ciddi bir katılım sağlanacak. Festival için iyi bir vitrin oluşturuldu. Bu festival amacına uygun olması gerektiği gibi Ardahan’ımızın hak ettiği bir festival organizasyonu olmuştur. İnşallah bu süreçte günü geldiğinde çok güzel bir şekilde geçecek her Ardahanlının her Ardahan sevdalısının bu işe takoz koymadan destek olmasının atını çiziyorum” ifadesini kullandı.

Ardahan’da 31 Mart seçimleriyle yerel yönetim anlayışının değiştiğine vurgu yapan Taştan, sözlerini şöyle tamamladı:

ZAMAN TANIYACAĞIZ VE SABIRLI OLACAĞIZ

“Belediye Başkanı Sayın Faruk Demir’in başarılı olması için kendi ekibini kurduğunu görüyor ve izliyoruz. Ardahan’da değişimler olacak ve bizler buna ön yargıyla yaklaşmamalıyız. Zaman tanıyacağız ve sabırlı olacağız. Hatta el birliği yaparak destek olmalıyız. Başarıyı ancak böyle yakalarız. Kent Konseyi yönetimi olarak bizim önerilerimiz olacak, bunun yanında Belediye başkanı kentte yaşayan insanlara danışarak yapacağı projeler vardır,  Belediye Meclisine sorarak alacağı kararlar vardır. Kendi inisiyatifiyle uygulayacağı kararlar vardır. Yani Belediye başkanı kendi ekibini kurarken birilerinden izin almayacak. Ekibini kuracak, başarılı olmazsa o zaman hep birlikte eleştiri yapalım. Uzaktan yazıp çizmekle, benim işim olmadı diye hedef yapmanın bir mantığı yok, Ardahan Belediyesinin 4 aylık durumu ortada, Sayın Başkan’ın 4 aylık performansı çok başarılı geçmiştir, Belediye şeffaf bir şekilde yönetiliyor, bizlerde hep birlikte katkı sunmak zorundayız”.

Bu haber 1529 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • burak75
  11 ay önce
  Burak taştana sormak lazım bu faruk demir vekilliğinde ve de sonrasında da sanatçı değilmiydi?ozamanlarda bu sanatçı kimliğini kul***ıp ta beş kuruşluk fayda vermeyen adam şimdi başkan olunca mı sanatçı kimliğini kul***acak merak ediyoruz..haa kul***ır ama nasıl işte festivallerde arkadaşlarını çağırır bir iki saz da onlara tıngırdatır üç beş te şarkı patlattırır işte okadar onun sanatçı kimliğinin ardahana faydası bu kadar olur..fazlasını beklememek lazım..burak babasından ve kendi siyasi görüşü hasebiyle şimdiki başkana sempati duyabilir ancak temsil ettiği sivil toplum örgütü ardahan chp konseyi değil,ardahan kent konseyi..yani tüm kenti ve tüm farklı görüştekileri de parantezin içine alması gerekir..4 aylık performansı çok başarılı geçmişmiş..bu nasıl başarı ki kimse görmemiş farketmemiştir..eğerki 2 tane heykel o*** şehre 3.heykeli dikmek başarıysa vay geldi bizim halimize..
 • Hasan İnceler
  11 ay önce
  Bu adamın tek görevi yeni başkanı yalamak mı? Gazeteci olsanız hangi şeffaflık diye sorarsınız. Mesela Kars belediyesi her ay o ayın gelir ve giderlerini kalem kalem yayınlıyor. Faruk Demir nelere ne kadar harcamış kimsenin haberi yok. Bu nasıl şeffaflık oluyor. Ne olduğunu bile bilmediği kelimeleri toplayıp yeni başkanı yalıyor ancak. Şeffaf olmak için düzgün açık***mayan bir borç afişinden başka ne yaptı Faruk Demir? Mesela festivale ne kadar gidiyor, büste ne kadar gitti. Şu trafik anketlerine vs ne kadar harcadı? Bunun gibi herşeyi resmi olarak yayınlarsa şeffaf olur.
 • burak75
  11 ay önce
  ya wallah aşkına özkan bey bu mudur habercilik?burak taştan gündemi değerlendirse nolur,değerlendirmese nolur?Bu kent konseyinin kurulduğu günden beri elle tutulur gözle görülür ne icraatı var? köy otogarlarının bile gerisinde bir otogar var,şehirde yabancıların kul***acağı wc yok yeni bld bşk çok lazımmış gibi sanki hiç yokmuş gibi küçücük merkeze 3.heykeli dikiyor bunu haber yapmıyorsun da yok burak tastan bunu demiş yok şunu demiş bunu hergün sayfanda paylaşıyorsun..burak sevdiğimiz bir arkadaş ama Ardahanın daha önemle eğilmesi gereken konular var..bunları duyurmak ta sizin göreviniz..kusura bakmayın ama böyle sayfa dolsun diye yapı*** ısmarlama haberler yerine tarafsızca sorunlara değinseniz daha güzel olur kanaatindeyim.