Reklam

BURAK TAŞTAN, ARDAHAN TV'NİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

BURAK TAŞTAN, ARDAHAN TV'NİN CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
27 Nisan 2021 - 21:56
Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan, Ardahan TV’nin bu haftaki konuğu oldu. Gazeteci Özkan Karakaya’nın hazırlayıp sunduğu Ardahan’ın ‘Siyaset Gündemi’ konulu canlı yayına katılan Taştan, gündeme dair açıklamaların dışında Kent Konseyi çalışmaları hakkında bilgi verdi.

İzleyicilerden gelen soruları da cevaplayan Burak Taştan, “Ardahan’ı Tanıtma ve Güzelleştirme Dernek Başkanlığı ile başladığım STK’lardaki çalışma hayatım daha sonra Ardahan Kent Konseyi Başkanlığı ile devam etti. Şuan Türkiye Kent Konseyleri Birliği yönetim Kurulu üyesiyim. Aynı zamanda Ardahan’da özel bir eğitim kursunun işletmeciliğini yapmaktayım” dedi.

KENT KONSEYİ NE İŞ YAPAR?

Kent Konseyindeki görevi ve çalışmalarına yönelik açıklamalarda da bulunan Başkan Taştan, “2006 yılında Belediyeler Kanunu ile hayata geçirilen Kent Konseyleri sivil toplum kuruluşları, mahalle muhtarları ve derneklerin katılımı ile yönetimi belirlenen tüzel bir kişiliği olan kuruluşlardır. Karar verici bir kurum olmadığı gibi görev tanımı tavsiye ve öneri sunan bir kuruluştur. 2015 yılında kurulan Türkiye Kent Konseyleri birliğine Ardahan olarak bizde yer aldık. Konsey bünyesinde pandemiden önce her ay bir ilimizde yaptığımız toplantılar ile kentlerimizin sorun ve sıkıntılarını ortak bir fikir alış-verişiyle çözüm yollarını bulup bunları belediye meclislerimize öneri olarak sunup katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Ardahan’ın kurtuluşu vesilesiyle geçtiğimiz Şubat ayında da Türkiye Kent Konseyi Birliği bildiğiniz gibi Ardahan’da toplandı. Ardahan’daki toplantımızda Göç, istihdam ve yaşlılık konulu toplantımızda iki gün boyunca katılımcılarla çalışma yapıp alınan kararları bir basın bildirisi ile kamuoyuna açıkladık. Bu birliğin 13. Dönem başkanlığı da Kasım ayında bize geçecek ve hem ilimizin hem de üye tüm kent konseyi illerin birçok sorununu ilimizde yeniden gündeme getirip tavsiye kararlarımızı paydaşlarımıza ve kamuoyuna açıklamaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

‘ÖNCELİĞİMİZ KENTTEKİ GENÇ İŞSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRMAK OLMALI’

Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan’ın katıldığı canlı yayında, ilin ekonomik sorunları da ele alındı. Kendisinin de ticaretle uğraşan bir iş insanı olduğunun altını çizen Taştan, “ Ardahan’da halkın en büyük beklentisi şüphesiz iş ve aş konusudur. Bu konularda ilimizdeki eksikliklerin ve bürokratik engellemelerin aşılarak her sektörde ilimize ekonomik katkı sunacak işletmelerin hayata geçmesi gerekiyor. Özellikle pandemi sürecinden geçtiğimiz bu zamanda ilimizdeki yatırım yönünde atılan her adımı desteklemek ve önündeki engelleri kaldırmak zorundayız. Belediye ve özel sektör iş birliği ile açılacak olan Tekstil Fabrikası’nın bu atılıma bir örnek teşkil edeceğini ve ilimizdeki işsizliğin giderilmesi yönünde de katkısı olacaktır” ifadelerini kullandı.
 
Bu haber 880 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum