Reklam
Reklam

BUDAK: ÇİFTÇİLERİN KREDİ BORÇLARI YAPILANDIRILSIN

Göle Ziraat Odası Başkanı Cemil Budak, Tarım Kredi Kooperatiflerine borcu olan çiftçiler hakkında açıklama yaptı.

BUDAK: ÇİFTÇİLERİN KREDİ BORÇLARI YAPILANDIRILSIN
16 Şubat 2022 - 17:14 - Güncelleme: 16 Şubat 2022 - 17:50
Göle Ziraat Odası Başkanı Cemil Budak,  Tarım Kredi Kooperatiflerine borcu olan çiftçiler hakkında açıklama yaptı.

Çiftçilerin girdi ihtiyaçları için kullandığı Tarım Kredi Kooperatiflerine olan kredi borçlarından dolayı da sorun yaşadığını açıklayan Göle Ziraat Odası Başkanı Cemil Budak, şunları söyledi:

"Kooperatifler çiftçilerin hesaplarına icra işlemleri başlattı. Çiftçilerimiz kendi kooperatifinden bir yapılandırma bekliyor. Çiftçilerimizin Tarım Kredi Kooperatiflerinden kredi borçlarına yönelik beklentileri var. Bu beklentiler, İcra işlemlerinin ve icradan satışların durdurulması, yapılandırma taksitlerine faiz uygulanmaması ve Kredi Kullandırma Komisyon Payının kaldırılması, yapılandırmada taksit seçene-ğinde peşinat talep edilmemesi, yeni sezon üretimde kullanmak üzere gübre, mazot ve diğer girdilerin kredi borcuna bakılmaksızın ayni olarak verilmesidir. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü tarafından kurumsal olarak alınan yapılandırma kararı bugünlerde kredi borcundan dolayı çok sıkıntı çeken çiftçilerimiz için önemli bir adım olmuştur. Kurumlar tarafından yapılan bu uygulamalarda faiz oranları yüksek olmakta, geçmiş yıllarda artan borç yeni yapılandırmada daha da artmaktadır. Bu nedenle daha önceki açıklamalarımızda da sık sık dile getirdiğimiz üzere, devlet destekli ve faizsiz uzun vadeli bir yapılandırmaya yönelik yayınlanacak Cumhurbaşkanı Kararı biriken kredi borçları sorununu çözecek çiftçinin kredi borcunda artan faiz yükü kaldırılacaktır.”
Reklam
Bu haber 2970 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Karakaya dikkat et
    4 ay önce
    Dukkan kiralarida aydınlatırsanız yazarsanız gerçek kira bedelini de maliyeye göstermeyen insanları yazarsanız seviniriZ sn gazeteci aylardır diyorum yazmıyorsun korktukların mı var sn ozkan bey