Reklam
Reklam

Bu müthiş ekip, bütün seçimleri kazanacak!

Bu müthiş ekip, bütün seçimleri kazanacak!
20 Aralık 2018 - 19:26

31 Mart’ta yapılacak Mahalli Seçimlerde CHP’den Belediye Başkan adayı gösterilen Posof Belediye Başkan adayı Av. Onur Bayraktar, Damal Belediye Başkan adayı Ergin Önal, Hanak Belediye Başkan adayı Ayhan Büyükkaya, Çıldır Belediye Başkan Mülazim Karaçay, Dursun Akçam Kültür merkezinde düzenlenen aday tanıtım toplantısında önemli mesajlar verdiler.

31 MART SEÇİMLERİ, TÜRKİYE İÇİN DÖNÜM NOKTASI OLACAKTIR

CHP il başkanı Yalçın Taştan konuşmasında şunları kaydetti:  “Maalesef son 3 yıl seçimle geçiyor. Daha 24 Haziran’da yeni bir seçim geçirmişken tekrar yerel seçimlere geldik. Elbette her seçim önemli ülkemiz için ama 24 Haziran’dan sonraki ilk yerel seçim belki de Türkiye için dönüm noktası olacaktır. Onun için hepimize, bütün yurt severlere, bütün aydınlara, bütün demokratlara, ülkesini, yöresini seven bütün arkadaşlara ihtiyacımız var. Bu Cumhuriyeti var ettiren, bu Cumhuriyeti devam ettirme mücadelesinde hepimize önemli görevler düşüyor. Elbette ki Cumhuriyet Halk Partililerine daha büyük görevler düşmektedir. Bunun sorumluluğundayız. Biz bu ülkede huzur içinde, kardeşçe nasıl Milli Kurtuluş savaşını Türkiye’de yaşayan bütün halklar bir dayanışma içinde yoktan var edip bir Cumhuriyeti getirmiş kurmuş 90 küsur yıldır yaşatıyorsak bundan sonrada ilelebet yaşatmak için bize çok büyük sorumluluklar düşmektedir.  Bunu hepimizin yerine getireceğini biliyorum. 1 aydır adaylaşma süreci geçirdik, 4 ilçemizde 1 beldemizde ve il merkezinde belediye başkan adayımız kesinleşti. Göle ilçe adayımız önümüze ki çok kısa sürede kesinleşecek. Biz inanıyoruz, halkımıza güveniyoruz bu seçimlerde Ardahan’da önemli bir başarı elde edeceğimize inanıyoruz. Bu Ardahanlılarla, Hanaklılarla, Çıldırlılarla, Posoflularla, Damallılarla, Gölelilerle olacak. Bu mücadelenin bugün buradan startını vermiş bulunuyoruz.”

ONUR BAYRAKTAR: MÜTHİŞ BİR EKİP HALİNE GELDİK

Posof’ta seçimi kazanacak güçlü bir isim olan Avukat Onur Bayraktar, yerel seçimlere kaliteli bir ekiple yola çıktıklarını dile getirerek, “Adaylığım kesinleştiğinde şunu düşünmüştüm. Acaba sadece Posof değil de Ardahan’da bütün kazalarıyla birlikte nasıl bir ekiple karşılaşacağım. Acaba Posof ve diğer ilçeleriyle birlikte Ardahan’ı yüceltebileceğimiz bir ekip olacak mı diye düşünüyordum ve şuan tüm adaylarımızı görüp, tanıyıp ve hepsiyle bir bir konuştuktan sonra o kadar mutlu oldum ki müthiş bir ekip halline geldik. Bütün aday arkadaşlarımla birlikte el ele verip sadece kazalarıyla değil tüm Ardahan’ı yüceltmek üzere bu yola çıktık. Tüm Ardahanlıların desteklerini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ÖNAL: HIRSIZLIK YOLSUZLUK YAPMADIK

CHP Damal belediye başkan adayı Ergin Önal, Başkanlık döneminde hiçbir yolsuzluğa hırsızlığa bulaşmadıklarını belirterek, “Bizim adaylığımız ilk parti meclisinde yaklaşık bir ay öncesinde belli oldu. Bu bizi onurlandırdı. Şöyle onurlandırdı; Türkiye’de yaklaşık bin 300 belediye var ve bin 300 tane aday var. Hanak Belediye Başkan adayımızla biz ilk 100 kişi içerisindeydik. Bu bizim iyi bir dönem geçirdiğimiz anlamına geliyor. Ben bunun için önce Damal halkına, Damal’da ki partililere, Damal ilçe teşkilatına, İl Teşkilatımıza, İl Başkanımıza ve Genel Merkezimize teşekkür ediyorum. Belediye başkanı demek eski Osmanlıda şehr-i emini yani şehrin emini demek ve belediye teşkilatına da şehri emanet yani şehrin emaneti denir. Ben 5 yıl boyunca bu emaneti alnımın akıyla taşıdım. Damal’da herhangi bir yolsuzluğa herhangi bir, namussuzluğa, hırsızlığa meydan vermedik. Damalın mülkiyetini mal varlığını arttırdık ve nüfusunu arttırdık iyi bir dönem geçirdik. Bu emaneti taşımak için bir dönem daha talibiz bunu başaracağımıza inanıyoruz” dedi.

BÜYÜKKAYA: HANAK’I YENİDEN İNŞA ETTİK

Toplantıda bir konuşma yapan Hanak Belediye Başkan adayı Ayhan Büyükkaya, “Hanak’ta CHP’li belediye olarak birçok projeye imza attık. Kimse bize şuan Belediye olarak bir şey yapamadınız diyemiyor. Çünkü çok çalıştık, Hanak’a önemli bir belediye binası kazandırdık. Bu dönemde halkımız yetki verdiğinde daha büyük projelere imza atacağız. Hiç kimse merak etmesin Ardahan’da da, Hanak’ta da belediyeyi kazanacağız. Partimizde bu salonda büyük birlik ve beraberliğini görmek bizi mutlu ediyor.

Çünkü bizleri geldiğimiz günden beri bağrına basan hem partililerim ve ben biz 34 yıl sonra Hanak’a Cumhuriyet halk partisinin oklarını belediye burcuna dikeceğimize inanmıştılar bizde inandık, el ele verdik. 34 yıl sonra %3 alınan 2009 seçimlerinde, 2014 yılı seçimlerinde %46’ya çıkarttık. Bu bir inançtı bu bir güvendi bu hep birbirimize bağlılığımızı gösteriyordu. Çünkü Cumhuriyet Halk Partisi Kuvay-i Milliyeyi kuran misak-i Milli sınır çizgilerini kanlarıyla canlarıyla çizen Mustafa Kemal benim Cumhuriyet ve bu ülkede iki büyük eserim var diyerek biri Türkiye Cumhuriyeti diğeri ise Cumhuriyet Halk partisi diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün partisinden olmaktan onur ve gurur duymaktayım. AK partiden belediyeyi devir aldığımızda borç gırtlaktaydı. Hanak köy durumundaydı. Geldiğimizde örgütümüzle, belediye meclis üyesi arkadaşlarımızla, çalışan arkadaşlarımızla el ele vererek ve büyük kentlerdeki kardeş belediyelerimizden aldığımız yardımlarla Hanak artık bölgede örmek belediyecilikten örnek kent statüsüne geldi. Bu azim ve kararlılıkla, bu çalışmayla örgütüm ve ben her yerde örmek gösterildik. 2016’ da Türkiye’de 1400 belediye vardı ben ilk 50’ye girdim bir taraftan borç ödeyerek bir taraftan da yatırım yaparak. 2017’de SODEM belediyeler birliğinin 211 belediye ve 500 proje arasında ilk 10 girdik yaptığımız projelerle. 2017’de yine Ardahan’da yine bir gazetenin hazırlamış olduğu ankette Ardahan Belediyesinin de olduğu belediyeler arasında açık ara önde olduk. Bu bizim başarımızdır bu hepimizin başarısıdır. Cumhuriyet Halk partisi belediyeleri Türkiye’de örnek bir belediyecilik yapıyor. Bizim kapılarımız sonuna kadar açıktır. Hiç kimseyle kapalı kapılar arkasında pazarlık ve iş bitirmesi olmaz. Vatandaşa yüzümüz açık, her yaptığımız iş şeffaf ve adildir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

KARAÇAY: ÇILDIR’I ALACAĞIZ

Çıldır Belediye Başkan adayı Mülazim Karaçay ise Çıldır’da 3 dönem Belediye Başkanlık görevini yürüttüğünü belirterek, bu dönem Çıldır’da seçimi kazanacaklarını, Çıldır halkının tercihini CHP’den yana kullanacağını söyledi.

Bu haber 2807 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum