Reklam
Reklam

BU MUHTARDAN HER KÖYE LAZIM!

BU MUHTARDAN HER KÖYE LAZIM!
31 Mayıs 2021 - 18:23 - Güncelleme: 31 Mayıs 2021 - 18:46
Göreve başladığı iki yılda tüm sorunları tespit edip reform gibi çalışmalara imza attı yetmedi hem kendi halkıyla hem de çevre köylerle kurduğu iletişimle öne çıkan isim oldu. Ardahanlı köy muhtarı Yaşar Yılmaz, şimdiye dek yaptıklarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

2019 yılındaki mahalli seçimlerin ardından Ardahan’ın merkez köyü olan Küçük Harziyan’da muhtarlık koltuğuna oturan Yaşar Yılmaz, sorumluluk bilinci içerisinde köyündeki mevcut sorun ve sıkıntıları birer birer gidermekle kalmayıp örnek alınacak çalışmalara da imza atıyor.

Muhtar Yılmaz’ın başarılı performansını görmezden gelmeyen Sınırlı Sorumlu Ardahan Küçük Sanayi Sitesi Başkanı Selahattin Yılmaz, kendisini plaketle onurlandırdı. Aldığı bu anlamlı ödül için memnun olduğunu kaydederek başkan Selahattin Yılmaz’a teşekkür eden Küçük Harziyan muhtarı, 23 Şubat gazetesi ve Ardahan Haber aracılığıyla yaptıklarının yapacaklarının teminatı olduğunu vurguladı.

Gazeteci Özkan Karakaya ile yaptığı görüşmede gerçekleştirdiği projeler hakkında bilgi veren muhtar Yaşar Yılmaz, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Ayrım yapmadan herkese eşit mesafede hizmet verme anlayışıyla hareket ediyorum. Huzur ve sükûnet iklimini kalıcı kılmak bir diğer temel amacımız. Köylülerimizin bütün meselelerini halletmek adına elimizden geleni yapıyoruz. Şu iki yılda köyün altyapısını iyileştirdik. Yolların asfaltlanmasından tutun da merada çeşmeye ve su depolarına varıncaya dek işler yaptık. Köy içindeki taşlar temizlendi, mezarlık duvarı ve musalla taşı yapıldı, sağlık ocağı bahçesinde çevre düzenlemeleri gerçekleştirdik. İki yıl içinde 6 yaşlı vatandaşımıza tekerlekli sandalye aldık. Tabi ayrıca bir taziye evi ve malzemelerinin yer alacağı deposunun yapımına başlayacağız.

Köy çobanlarının kalması için düşündüğümüz 90 bin liralık konteyner projesi İl Tarım müdürlüğünce onaylandı. Kartalkaya mevkiindeki gölet projesi kabul edildi, komşu köylerle yaşanan sınır anlaşmazlıklarını barış yoluyla çözüme kavuşturduk. Göreve gelmeden önce köylümüzün sütü litre başına 1,60 kuruştan alınırken şimdi artık oluşturduğumuz rekabet ortamı sayesinde 2,5 kuruştan ve de parası bir yıl öncesinden köylümüzün eline geçecek şekilde alınıyor. Üzerinde çalıştığımız güneş enerjisi paneli projesiyle de gerek içme suyu gerekse de elektrik anlamında köylüyü ekonomik anlamda büyük bir rahatlığa kavuşturmak istiyoruz.  Bu anlamda çok önemli bir şey var, eğer Kısır dağı projesi gerçekleştirilirse Hoçvan dâhil olmak üzere şehre bağlı merkezi köylerin de içme suyu ve elektrik teminatı bedava denecek kadar çok ucuza sağlanacak.

Geçtiğimiz hafta yapılan Köylere Hizmet Birliği seçimlerini bir oyla kaybettim ancak çalışmalarımıza kesintisiz olarak devam ediyoruz. Köylümüzün bilinçlenmesi arzusu doğrultusunda Halk Eğitim Merkezi ile yaptığımız işbirliği çerçevesinde köyümüzde açtığımız sertifikalı kursta arıcılık, kaynakçılık, hayvancılık, süt ürünleri ve tarım makineleri alanlarında eğitimler veriliyor. Ayrıca köyümüz bütçesine büyük kaynak oluşturmak üzere İstanbul’da bulunan Köy Derneğimizin yapacağı kaz gecesi gibi etkinlikler de ne yazık ki pandemi nedeniyle yapılamadı.”

Haber: Özgür Evliyaoğlu / Ardahan Haber
 
Bu haber 1785 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Gökhan Korkmaz
    1 ay önce
    Sayın muhtarım yaptığınız hizmetleri tebrik ediyorum düşündüğünüz projeler önemli birde kurak giden günlerde tarım arazilerini sulama projelerini hayata geçirirseniz çok güzel olur