Reklam

Bu köyde telefonlar çekmiyor!

Bu köyde telefonlar çekmiyor!
26 Haziran 2019 - 20:17

Ardahan’ın Çıldır İlçesine Bağlı Kayabeyi Köyünde (Yerli Çayis) telefonların çekmemesi köylüleri zor durumda bırakıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Kayabeyi (Yerli Çayis) Köyü Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Hacı Kılıçcı, “ Köyümüzde şebeke yok, çekmiyor. Her yerde çekiyor denilen hatlar Ardahan Çıldır Kayabeyi Köyü'nde çekmiyor. Hem de baz istasyonu köyümüzün neredeyse dibinde ve yıllardır ne bir uzatma ne de bir yansıtma çalışması yapılmadı. GSM operatörlerine defalarca şikâyette bulunduk. Yetkililerden bu duruma çare bulmalarını istiyoruz. Vatandaşlarımız bu duruma tepki gösteriyor. Yakınlarımızı aramak için yüksek yerlere çıkmak, cam kenarlarında konuşmaya çalışıyoruz. Köyümüze gelen misafirlerde aynı sıkıntıyı yaşıyor" dedi.

Yıllardır bu problemi yaşadıklarını belirten Dernek Başkanı Hacı Kılıçcı, İnsanların telefon çekmediği için köylerine gitmek istemediğini söyledi.

 Kılıçcı, "Vatandaşlar bu duruma tepkili. GSM şirketlerine defalarca şikâyette bulunduk. Köy halkımız bu sıkıntıları 20 yıldan beri yaşıyor. Yetkililerden yardım ve destek bekliyoruz" diyerek sözlerini tamamladı.

Köylüler ise, bu duruma tepki gösterirken, defalarca gerekli mercilere başvuru yaptıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını ifade ettiler.

Bu haber 2432 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum