Reklam

BİRİSİ FEN LİSESİ Mİ DEDİ?

BİRİSİ FEN LİSESİ Mİ DEDİ?
15 Ağustos 2019 - 13:09

FEN LİSESİ ACINACAK HALDE!

Yükseköğretim Kurumları Sınavı yerleştirme sonuçları açıklandı. Yerleştirme sonuçlarına göre Ardahan eğitimde 9 basamak yükselirken, Rekabet Kurumu Fen Lisesi’nden Tıp Fakültelerine yedekten sadece bir öğrencinin yerleşmesi başarısız olarak nitelendirildi.

Ardahan’ın en başarılı lisesi olarak bilinen Ardahan Rekabet Kurumu Fen Lisesi’nden TIP Fakültesine bir öğrenci yedekten listeye girdi.

Liselere Geçiş Sınavlarının (LGS) sonuçlarının açıklanmasıyla Ardahan’da ki Rekabet Kurumu Fen Lisesinin başarısı tartışılmaya başlandı.

2019 LGS 1 Haziran'da gerçekleştirildi. LGS sınav sonuçları 24 Haziran'da açıklandı. Ardahan olarak her zaman ülkemizde eğitim öğretimde son sıralarda yer almanın acısını paylaşırken, bu sene bir nebze olsun liselere giriş sınavında 9 basamak yükselmenin sevinci heyecan uyandırdı.

Fakat ne yazık ki bu başarı üniversitelere giriş sınavında beklentimizi karşılayamadı. Bir ilin yüz akı olan Fen Lisesinde Tıp öğrencisi çıkmıyorsa bunun en büyük sorumlusu Fen Lisesi yönetimi olarak görmek gerekir.

Anlaşılan o ki, Fen Lisesi Tıp Fakültelerine öğrenci yerleştirme amacı dışında başka amaçlarla uğraşmış. Bu şekilde bir başarı ortaya çıkmazsa bu koltuklar neden işgal edilir. Ardahan’da yaşayan veliler çocuklarını Fen Lisesine neden göndersinler? Bunun hesabını kim verecek? Bu konuyu basın olarak irdelemekte fayda görüyoruz? Ardahan’da yetkililer bu başarısızlığın faturasını Rekabet Kurumu Fen Lisesi yönetiminden soracak mı? 

Bu haber 3411 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Ahmet Kamil YILMAZ
  9 ay önce
  Lütfen yanlış haber yapıp halkı kandırmayın Öğrenci tıp fakültesini nasıl yedekten kazanır ek yerleştirmeler daha başlamadı ayrıca idarenin Yunus Emre Anadolu Lisesindeki başarıları ortada yanlı haber yapmaktansa basına yakışır objektif haber yapmanızı tavsiye ederim
 • yasin KAYIKÇI
  9 ay önce
  Genelde tüm liselerin başarısını ve sıralamasını yaptıktan sonra kamuoyuna bilgi verirseniz daha iyi olur bir liseyi eleştirmekle olmuyor. Örnek öğretmen kapasitesi tam mı branş hocaları var mı? Hafta sonları kurs veriliyor mu vb…
Günün Başlıkları