Reklam

BİRİNCİ SINIF 'MÜLKİ AMİR' OLDU

BİRİNCİ SINIF 'MÜLKİ AMİR' OLDU
07 Ocak 2020 - 13:27 - Güncelleme: 07 Ocak 2020 - 18:00

İçişleri Bakanlığı, 2019 yılı “Birinci Sınıf Mülki İdare Amirliğine Yükseltilme Çalışmalarında İncelenecek Mülki İdare Amirleri” listesinde 80 mülki idare amiri birinci sınıf mülki idare amirliğine yükseltti.

Birinci sınıf mülki idare amirliğine yükseltilmesine ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Söz konusu kararla birinci sınıf mülki idare amirliğine yükseltilen isimler arasında Hatay Vali Yardımcısı Ardahanlı hemşerimiz Salih Altun da yer aldı. 30 Kasım 2019 tarihinden itibaren birinci sınıf mülki idare amiri oldu. 18 Aralık 2018’de Hatay’da göreve başlayan Salih Altun’un I.Cilvegözü Kara Hudut Kapısı Mülki İdare Amirliği’nden sorumlu olduğu öğrenildi.

Salih Altun kimdir?

1980 Ardahan doğumludur. İlk ve Orta Okulu Ardahan’da okumuştur. İstanbul Halkalı Ziraat Meslek Lisesi mezunu olup ardından Marmara Üniversitesi İktisat bölümünü bitiren Salih Altun, Lisansüstü Eğitimini ise Cumhuriyet Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalında “Basel II risk yönetimi ve KOBİ’lere etkileri” isimli tez ile tamamlamıştır.

Salih Altun İkinci fakülte olarak Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünü bitirmiştir. Halen İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünde öğrenim görmektedir.

2004 yılında 91. Dönem Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine intisap etmiştir. Kaymakamlık kurusunu üstün başarılı derece ile tamamlamıştır.

2005-2006 yıllarında Almanya Sttutgart Schwaebisch Hall Goethe Institut’de 9 ay süreyle dil eğitimi almış ve çeşitli Alman Devlet kurumlarında staj yapmıştır. Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü’nde (TODAİE) 37. Dönem Kamu Diplomasisi eğitimini tamamlamıştır.

Sırasıyla, Bandırma Kaymakam Refikliği, Azdavay Kaymakam Vekilliği, Sulusaray Kaymakam Vekilliği, Tokat Yeşilyurt Kaymakamlığı, Şavşat Kaymakamlığı, Arsin Kaymakamlığı, Van Vali Yardımcılığı, Bitlis Vali Yardımcılığı ve Bitlis Vali Vekilliği ile Yozgat Vali Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Van’da Kapıköy Hudut Kapısı Mülki İdare Amirliği, Bitlis’te ise Terörle Mücadele ve Göç Koordinasyonundan sorumlu koordinatör Vali Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür. Halen Hatay Vali Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Görev yaptığı il Valileri tarafından verilen 3 Takdirname, 6 Başarı Belgesi, 2 Üstün Başarı Belgesi ve 1 Maaşla ödüllendirmesi mevcuttur. İngilizce ve Almanca bilen Salih Altun evli ve bir çocuk babasıdır.

Bu haber 4265 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Oktay keleş
  6 ay önce
  Hemşerim olması dolayısıyla çok gurur duyuyorum başarılarının devamını yüce allahtan nıyazedrrim
 • Alparslan GÜNDÜZHEV
  6 ay önce
  ilimiz ve şahsım adına başarılı hemşehrimizi iyi yönetimlerde görmek takdire şayandır memleketin ihtiyacı o*** donanım ve bilgide o*** öz insanımız tebrikler başarılar diliyorum