Reklam
Reklam

BİR KİTAP OKUYANA 'HAMAM 'BEDAVA

BİR KİTAP OKUYANA 'HAMAM 'BEDAVA
09 Şubat 2022 - 19:56
Ardahan'ın Göle ilçesi belediye Başkanı İlhan Gültekin öğrencileri internet bağımlılığından kurtarmak için ilginç bir kampanya başlattı. ‘Kitap okuyan her öğrenciye hamam bedava' öğrenciler ise bu kampanyada oldukça memnun.

Ardahan 'ın Göle İlçesi Belediye Başkanı İlhan Gültekin, başlattığı proje ile öğrencileri internet bağımlılığından korumak amacıyla en az bir kitap okuyan öğrencilere kütüphanenin hemen alt katında bulunan belediye hamamını ücretsiz yaptı.

Göle Belediyesi tarafından çok yakın zamanda hizmete açılan binanın içinde kütüphane, atölye ve alt katta ise içinde saunası, buhar odası bulunan modern bir hamam yer alıyor.
Türkiye genelinde dereceye giren öğrencilerin arasında birçok Göleli öğrenci bulunduğunu belirten Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, "Geçtiğimiz günlerde açılışını Valim'iz Hüseyin bey ve milletvekilimiz Orhan Atalay'ın yaptığı doğal gazla ısıtılan son derece modern binamızda gençlerimiz hem kitap okuyarak kendilerini geliştiriyorlar, hemde çeşitli el sanatlarının öğretildiği atölyemizde kurs görüyorlar. Hamama bakan arkadaşımıza talimat verdim en az bir kitap okuduğunu kanıtlayan her öğrencimize hamamı bedava yap dedim. Böylece gençlerimiz toplumumuzun önemli bir geleneği olan hamam kültürüyle tanışmış olur diye, bu projeyi hayata geçirdik" dedi.

Eskide elde telefon içine kapalı biri olduğunu, bu proje sayesinde sosyalleştiğini anlatan Lise öğrencisi Hasan Öztürk ise, "Bu binanın hizmete açılması benim hayatımda bir dönüm noktası oldu. Eskide elimde telefon hiç düşmüyordu şimdi ise ancak lazım olduğunda kullanıyorum. Belediye başkanımızın başlattığı kitap okuma kampanyasına bende katıldım. Burada birçok iyi arkadaşla tanıştım. Ben Sabahattin Ali'nin 'Kuyucaklı Hasan 'kitabını yeni bitirdim. Şimdi arkadaşlarla hamama gireceğiz" şeklinde konuştu.  Haber: Memet Avşar 
Reklam
Bu haber 2429 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • EĞİTİMCİ
    4 ay önce
    Güzel bir kampanya,inşallah okuma kültürünün gelişmesine katkıda bulunacaktır.Bu fikri belediye başkanına sunan Ardahan millet vekili Orhan ATALAY'dı emeği geçenlere teşekkürler.