Reklam
Reklam

BİBER: SADECE REKTÖRLÜK MAAŞI ALIYORUM

BİBER: SADECE REKTÖRLÜK MAAŞI ALIYORUM
22 Temmuz 2021 - 19:56 - Güncelleme: 22 Temmuz 2021 - 20:19
Ardahan Üniversitesinde Rektörlüğün dışında 9 farklı görev üstlenen Prof. Dr. Mehmet Biber, yerel ve ulusalda oluşan tepkiler üzerine Sözcü'ye konuştu. Biber, söz konusu görevlerinden ötürü herhangi bir ücret almadığını ve almasının da mümkün olmadığını söyledi.

Prof. Dr. Biber, bu görevlerin birçoğunun rektör olarak alt görevleri olduğunu anlatarak şunları söyledi: “Üniversitelerde görevlendirildiğin her kurul, her komisyon için ücret alamazsın. Sadece benim değil, rektör yardımcılarının da dekanlarımızın da benim gibi birçok alt görevleri, komisyon ya da kurul üyelikleri var. Rektörlük görevimle birlikte Sağlık Bilimleri Dekanlığını bizzat ben yürütüyorum. Bu tür atamalar genelde kadro ve personel yetersizliği sonrasında yapılıyor.”

ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ 9 MAKAMI BİRDEN ÜSTLENDİ

Yeterli akademik kadro olmaksızın her ilde en az bir üniversite açılmasının ardından Devlet ve kamu üniversitelerinin büyük bir kısmında akademik personel yetersizliği öne çıkarken Ardahan Üniversitesi'nde rektörlük yapan Prof. Dr. Mehmet Biber'in aynı üniversitede 9 farklı görevinin daha olduğu öğrenildi.

Prof. Dr. Biber, rektörlük görevinin dışında; “Üniversite Yönetim Kurulu Başkanı, Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar ile Teknokent Koordinatörü, Kurumsal Yazılı Koordinatörü, Anadolu Üniversite Açık Öğretim Fakültesi Ardahan İl Koordinatörü, Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Ardahan İl Koordinatörü, Ardahan İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Dekanı, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı ve Dilek/Öneri/Şikayet Sorumlusu” olarak görev yapıyor.

 
Bu haber 1480 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Lise diblomalı silahşör
  5 gün önce
  Cahil insanları kandırmak adına Rektörümüze atı*** iftiraları kınıyotum. Ağzı o*** her cahil konuşuyor.
 • özhalkın sesi
  1 hafta önce
  yaw he he, çıkart bordroyu görelim.
 • Özür dileyin
  1 hafta önce
  Ardahan üniversitesi rektörü hakkında yaptıpınız çirkin haber için ne zaman özür dileyecek siniz?
 • Özür dileyin
  1 hafta önce
  Sormadan haber yapanlar utandı mı acaba? Sayın Rektörden özür dileme erdemini bekliyoruz.
 • Vatandaş
  1 hafta önce
  Sn rektörüm insanlar da bilgi edinmeden araştırmadan yargılama eleştirme algısı oluşturmaya çalıştırıldı size karşı onuda beceremediler bizi onların söylemleri etkileyemez.