Reklam

Berber ve Kuaförlerde tedbirler üst seviyede

Berber ve Kuaförlerde tedbirler üst seviyede
13 Mayıs 2020 - 20:07

Sağlık Bakanlığı ile Bilim Kurulunun önerileri ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda, 21 Mart’ta kapatılan berber, kuaför ve güzellik salonları 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü açılmıştı.

Ardahan’da bulunan 25 Berber ve Kuaför Salonlarının modern ve tüm hijyen kurallarının uygulandığı ve kaliteden ödün vermeden hizmet verdiğini belirten Ardahan Berber ve Kuaförler Derneği Başkanı Gökmen Kurban, “10 Mayıs 2020 Pazar günü Berber ve Kuaförlerde çalışan her kes sağlık taramasından geçmiştir. Sadece bir arkadaşımızın kronik rahatsızlığı nedeniyle test sonucu pozitif çıkmış olup onunda Ardahan Devlet Hastanesinde tedaviye alındığını belirtmek istiyorum. Salonlarımız dezenfekte edilmiş olup tedbirler en üst düzeyde uygulanmaktadır. 44 gün sonra açılan ve tüm tedbirlerin uygulandığı Berber ve Kuaför salonlarımızda her kes gönül rahatlığıyla tıraş olabilirler” dedi.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda Ardahan’da ki erkek ve bayan tüm Berber ve Kuaför Salonlarında tedbirlerin büyük titizlikle uygulandığını da aktaran Başkan Kurban, bu mesleği icra eden tüm meslektaşlarının sağlık ve hijyen kurallarını harfiyen uyguladığını söyledi.

Başkan Kurban, “İş yerinde kalabalık oluşmasını engellemek için, müşteriler randevu sistemi ile kabul ediyoruz. Müşteriye olabildiğince az sayıda personel ile hizmet veriyoruz. İş yerlerimizin dışında da sosyal mesafe korunmalı, kalabalık olmasını engelleyecek önlemler alıyoruz. Hizmet verilecek koltuk/ birim sayısı ve kişiler arası sosyal mesafeyi koruyoruz. Maskesiz müşteri almıyoruz, müşteri dışında misafir dahi içeriye almıyoruz. Tek kullanımlık havlu kullanıp sakal tıraşı yapmıyoruz. Jilet kullanmak yasaktır. Kısacası biz önce kendi sağlımızı da düşünerek müşterilerimizi güvenli bir şekilde tüm sağlık kurallarını uygulayarak tıraş yapıyoruz. Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Mustafa Morkoç’un bu süreçte Berber ve Kuaför salonlarına verdiği destek ten dolayı kendisine tüm meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.
 

Bu haber 1022 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum