Reklam

Belediye ekiplerinden buz temizliği

Ardahan Belediye ekipleri kar ve buz temizliğini sürdürüyor. Belediye ekiple

Belediye ekiplerinden buz temizliği
23 Ocak 2018 - 18:02 - Güncelleme: 23 Ocak 2018 - 21:15

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy'un talimatıyla Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri kar yağışının meydana getirebileceği olumsuzlukları ortadan kaldırmak ve şehirde günlük yaşamın aksamaması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, şehrin dört bir yanında kum ve tuzlama çalışması yapılırken, yollarda oluşan buzlar iş makineleri ile kırılarak, şehrin dışına çıkarılıyor. Ayrıca kaldırımlarda biriken buz ve karların temizlenip yayalara açılması için takviye personelle çalışmalara hız verilmiştir.Ardahan Belediyesi, kayak sporuna katkı sunmak amacıyla Yalnızçamn Kayak Merkezine hafta sonları ücretsiz olarak ulaşım yapmaya başlamıştır. Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un talimatıyla hafta sonu kayak severlere Belediye tarafından “Yalnızçam Kış Sporları Kayak Merkezine” ücretsiz ulaşım hizmeti verilmektedir.

Ardahan Belediyesi tarafından kayak yapmak isteyen vatandaşların Yalnızçam Kayak Merkezi’ne ulaşımlarının sağlanması amacıyla hafta sonları sunulan ücretsiz servis hizmeti, yarıyıl tatili boyunca haftanın tüm günlerinde devam edecek.

Belediye Başkanı Faruk Köksoy’un talimatı üzerine hafta sonları Kayak Merkezi’ne gitmek isteyen vatandaşlara ücretsiz ulaşım hizmeti hayata geçirildi. Sezon boyunca Cumartesi ve Pazar günleri uygulanacak olan ücretsiz servis hizmeti yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte öğrencilerin güzel bir ara tatil dönemi geçirmeleri amacıyla artık haftanın tüm günlerinde devam edecek.

Kayak Merkezinde kayak yapmak isteyen vatandaşlar, haftanın 7 gününde sabah Belediyenin önünden 09.00-11.00 saatlerinde ücretsiz servis ile gidip, saat 14.00-16.00’da yine ücretsiz servis ile dönüş yapabilecekler.


Bu haber 1383 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum