Reklam
Reklam

BAŞKAN YUSUF YILMAZ'IN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERDİ

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulunun 15.06.2012 tarih ve 347 sayılı kararı ile suç oranı düşük olduğu gerekçesiyle Çıldır’ın da aralarında bulunduğu 146 adliyenin kapatılarak başka bir adliyeye bağlanmasına karar verilmişti.

BAŞKAN YUSUF YILMAZ'IN GİRİŞİMLERİ SONUÇ VERDİ
14 Mart 2022 - 01:02
Çıldır ilçesinde Adliye binasının kapanması karşısında harekete geçen Adalet ve Kalkınma Partisi Çıldır İlçe Başkanı Yusuf Yılmaz, çeşitli girişimlerde bulunmuş, Adliye binasının yeniden açılması için rapor hazırlayarak konuyu Ankara’ya taşımıştı.

Başkan Yılmaz, partisinin eski İlçe başkanı olan Fatih Kılınç, Çıldır AK Parti İl Genel Meclis Üyesi Gürbüz Arpaçay ve Çıldır İlçe Başkanlığı Seçim İşleri Başkanı Özgür Ertuğrul Yılmaz’ın imzasını alarak, Çıldır İlçesine Adliye Hizmet Binasının yeniden kurulması için Cumhurbaşkanlığına ve Adalet Bakanlığına rapor göndermişti.

Ankara temasları kapsamında Çıldır Adliyesinin yeniden açılması adına gerekli raporları Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’la birlikte Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Şaban Yılmaz nezdinde bakanlığa ileten Başkan Yılmaz, mutlu sona ulaştı ve ilçesine Adliye binasının açılmasına büyük katkı sundu.

Çıldır Aktaş Sınır Kapısı’nın yaya trafiğine yeniden açılmasıyla Adliye binasının müjdesini aldıklarını açıklayan AK Parti Çıldır İlçe Başkanı Yusuf Yılmaz: “Bilindiği gibi Adalet Bakanlığı, aralarında Çıldır’ın da bulunduğu 282 ilçede kapatılan adliyelerin yeniden açılması için çalışma başlattı. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), 2004 ve 2012 yıllarında farklı illerdeki 282 ilçe adliyesinin kapatılarak, bu adliyelerin komşu ilçelerdeki adliyelerle birleştirilmesine karar vermişti. Kapatılan adliyelerden biride Gürcistan sınırında yer alan Çıldır ilçesiydi. Çıldır’da adliyenin kapatılması nedeniyle ilçede yaşayanlar, hukuki sorunlarını çözmek için kilometrelerce yol kat ederek Ardahan’a gitmek zorunda kalıyordu. Adalet Bakanlığı, aralarında Çıldır’ın da yer aldığı 282 ilçede kapatılan adliyelerin yeniden açılması için çalışma başlattı. Adliyemizin yeniden açılması için başarılı çalışmalara imza atan AK Parti Ardahan Milletvekilimiz Prof. Dr. Orhan Atalay başta olmak üzere, İl Başkanımız Kaan Koç ve emeği geçen her kese ilçemiz adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Reklam
Bu haber 3163 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum