Reklam

Başkan Yücel Akkoç'tan turizm atağı

Başkan Yücel Akkoç'tan turizm atağı
03 Mayıs 2020 - 13:38

Köprülü Beldesine bağlı Dedeşen Mahallesinde ki Tarihi Cami ve Türbe tadilatı yapılarak turizme açılacak.

Köprülü’nün başarılı Belediye Başkanı Yücel Akkoç, Beldenin mevcut tüm sorunlarını çözmek için gece gündüz demeden çalışıyor.

Ardahan Köprülü Beldesi´ne bağlı Dedeşen Mahallesinde Tarihî Camii ve Türbesi’nin tadilatı ve inanç Turizmine açılması için Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğünce Mayıs ayında ihale yapılacağı ve Haziran ayı itibari ile Restorasyon ve Tadilat çalışmaları başlayacağı açıklandı. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Köprülü Belediye Başkanı Yücel; "Köprülü Belediyesi Dedeşen mahallemizin Tarihî Camii ve Türbesinin tadilatı ve inanç Turizmine açılması için bugün Erzurum Vakıflar Bölge Müdürlüğünde yaptığımız görüşmede Mayıs ayında ihale yapılacak. Haziran ayı itibari ile Restorasyon ve Tadilat çalışmaları başlayacak. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Beyin talimatıyla ve Bölge Milletvekilimiz Sayın Orhan Atalay beyin işi Ankara’da takip etmesinde dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.
 

Bu haber 1037 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Ardahanli
    1 ay önce
    Kesinlikle tebrik ederim başkanım yavuz sultan selim kalma camiı hikayesi türbeler vs tarih kokan bir köy dedeşen herkes gelip görmesi gereken bir yer Ardahanli olarak ben Yeni keşif ettiğim için üzüldüm tanıtım eksikliğine inşallah yücel başkanım bunu çözer..