Reklam
Reklam

BAŞKAN YILMAZ'DAN YEREL ESNAF ÇAĞRISI

BAŞKAN YILMAZ'DAN YEREL ESNAF ÇAĞRISI
27 Ocak 2021 - 12:39
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Ardahan İl Başkanı Candar Yılmaz, pandemi nedeniyle uygulanan kısıtlamalar kapsamında yerel esnafın çok zor durumda olduğunu belirterek, alışverişlerin yerel esnaftan yapılması konusunda çağrıda bulundu.

Pandemide birlik beraberliğin önemine değinen Başkan Yılmaz, bu süreçte yerel esnafın desteklenmesi gerektiğini ifade ederek, "Ardahan ve ilçelerinde yaşayan tüm vatandaşlarımızın yerel esnafa sahip çıkarak alışverişini yerel esnaftan yapmasını istiyoruz. Yaşadığımız salgından en çok etkilenenlerden biri de yerel esnafımız oldu. Artık bu zor günler yaralara merhem olma zamanıdır. Gelin, her birimizin eşi dostu, ilimiz ve ilçelerimizin ekonomik motoru olan esnaflarımızın zor zamanlarında yanında duralım. Alışverişimizi yerel esnaflardan yapalım. Vereceğimiz maddi katkılar ile esnafımızı ayağa kaldıralım” dedi.

Koronavirüs nedeniyle ekonomik kriz yaşayan esnaf için harekete geçen DEVA Ardahan İl Teşkilatı,  “Alışverişini Yerel Esnaftan Yap Esnafına Sahip Çık Ardahan” diyerek anlamlı bir kampanya başlattı.

YEREL ESNAFA SAHİP ÇIKMAMIZ GEREKİYOR

“Ardahan il ve ilçelerimizdeki bakkal, büfe gibi küçük işletmeler ayakta duramıyor, günden güne yok oluyor” diyen Başkan Yılmaz,  “Büyük işletmelerin yüksek rekabet gücü karşısında direnme gücü gün geçtikçe azalan il ve ilçe esnafına sahip çıkılması gerekiyor. Yerel esnafın ayakta kalabilmesi için il ve ilçe halkını kampanyaya destek vermeye davet ediyorum. Yerel esnaftan alışveriş yaparsanız, paranız ülke ekonomisinde kalmış olur. Yeni yerel iş alanları yaratmış olursunuz. İşinin ehli esnafla çalışmış olursunuz. Kendi toplumunuza yatırım yapmış, yerel ekonomiyi beslemiş olursunuz” şeklinde konuştu.

MAHALLE BAKKALINA VE ESNAFINA SAHİP ÇIK

“Halkımızı yerel esnaftan alışveriş yapmaya davet ediyoruz” diyerek anlamlı kampanyaya start veren Yılmaz, “Türkiye’de esnaflık geleneği ve kültürü dünyanın başka bir ülkesinde yok. Kimi zaman evinin anahtarını, kimi zaman çocuğunu teslim ettiğin mahalle bakkalına ve esnafına sahip çık. ‘Üzerimde yok sonra veririm’ dediğin, iyi günde kötü günde hep selam verdiğin, gördüğünü değil lazım olanı aldığın esnafımıza sahip çıkalım. Bu bağlamda ‘Alışverişini Yerel Esnaftan Yap Esnafına Sahip Çık Ardahan’ kampanyasını başlatıyoruz. Herkesi destek olmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Reklam
Bu haber 1523 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet Yıldırım
    1 yıl önce
    Yerel esnaftan alışveriş yapmayı bizde istiyoruz.Fakat yerel esnaf herşeyi çok pahalıya satıyor.Bire on kazanmak istiyorlar.Güleryüzlülük sıfır.Böyle esnaflık olmaz.