Reklam
Reklam

BAŞKAN YAKUP AZİZOĞLU ANKARA YOLCUSU

BAŞKAN YAKUP AZİZOĞLU ANKARA YOLCUSU
29 Ocak 2021 - 16:51
Küresel Gazeteciler Konseyi Ardahan İl Temsilcisi Özkan Karakaya, Çıldır Belediye Başkanı Kemal Yakup Azizoğlu’nu ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Çıldır ilçesinin önemli sorunları ve yatırımları için önümüzdeki ay Ankara’ya gideceğini belirten Başkan Azizoğlu, Milletvekili Orhan Atalay’ın önderliğinde ilgili bakanlıkları ziyaret edeceklerini ve projelerin hayata geçmesi için destek isteyeceklerini söyledi.

Çıldır Buz Şehri Projesinin simgesi olan ve donarak yükselmeye devam eden "Çıldır Buz Kulesi" ile muhteşem görüntüler ortaya çıktığını açıklayan Başkan Azizoğlu, “ilgi odağı haline gelen Çıldır Buz Kulesini çok sayıda turist tarafından ziyaret edilerek buz kulesi önünde fotoğraf çekiliyor. Proje kapsamında buz mağarası, buzdan evler ve kuleler gibi bir çok yapı inşa edilmeye devam ediyor” dedi.

Ardahan Valiliğinin himayelerinde Kaymakamlık, Çıldır Belediye Başkanlığı, İl Özel İdaresi ortaklığı, İl Orman şefliği katkıları ile yürütülen ve Türkiye’de bir ilk olacak olan proje ile bölgemiz turizmine önemli bir katkı sunulacağını belirten Başkan Azizoğlu:  “Çıldır Buz Şehri Projesi, İlçe Kaymakamlığı ve Belediye başta olmak üzere proje ortaklarımızla birlikte çok cüzi bir bütçeyle gerçekleştiriyoruz. Japonya, Çin, Kanada, ABD ve İsveç’te gerçekleştirilen çalışmaları örnek alarak ülkemizde ilk olacak olan Buz Şehrini inşa ederek ilçe esnafımızın ve halkımızın turizmden gelir etmelerini ve Çıldır Gölü Turizmini uluslararası düzeye taşımayı hedefliyoruz. Çıldır'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 100.Yıldönümü olan 25 Şubat’ta Çıldır Buz Kulesi projesinin açılışı yapılacaktır ” ifadesini kullandı.

Başkan Azizoğlu, Çıldır Gölü yüzeyinde mevsim şartlarından kaynaklanan erimenin sona erdiğini ve göl yüzeyinin yeniden buzlandığını da sözlerine ekledi.
 
Bu haber 4449 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum