Reklam

BAŞKAN ULGAR, FASULYE EKİYOR

BAŞKAN ULGAR, FASULYE EKİYOR
09 Nisan 2020 - 15:38

Ardahan'ın Posof ilçesinde yetiştirilen ve içinin de dışı gibi kırmızı oluşuyla dikkati çeken elma kadar önemli olan doğal Posof Fasulyesi için bahçe yapılıyor.

Posof Belediye Başkanı Cahit Ulgar’ın başkanlığında Posof’un kendisine has yerel ürünlerinin yetiştirilip, coğrafi işaret olarak tescillenen içi ve dışı kırmızı Posof elmasından sonra Posof Fasulyesinin de tescil edilmesi isteniyor.

Posof İlçesinde 5 Bin metrekarelik fasulye bahçesini kuran Belediye Başkanı Cahit Ulgar, Dünyayı etkisi altına alarak hayatı durma noktasına getiren Yeni Tip Koronavirüs Covid-19 salgını nedeniyle yaşanan bu zor günlerde üretimin önemine değindi.

Başkan Ulgar: “Posof Belediyesi olarak, kalitesiyle açık ara fark yaratmış olan ''Posof Fasulyesi'ni'' üretimini yapmak, desteklemek ve teşvik etme amaçlı 5000 metrekarelik alanda bir fasulye bahçesi yapıyoruz. Üretimin önemini daha da anladığımız bu zor günlerde, birlik beraberlik içerisinde her zorluğun üstesinden geleceğiz inşallah. Bu projemizde bize arsasını tahsis eden Feydane Sucu'ya ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Bu haber 2028 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum