Reklam
Reklam

BAŞKAN TURAN, AVM İÇİN İSTANBUL'A GİDİYOR

BAŞKAN TURAN, AVM İÇİN İSTANBUL'A GİDİYOR
30 Eylül 2020 - 20:24
Doğu Anadolu’nun en büyük özel sektör yatırımı olarak kabul edilen Ardahan AVM’ye kurumsal kimlik kazandırmak için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdüren Aycan Turan Başkanlığındaki yeni yönetim, marka firmaların Ardahan’a gelmesi için daha önce yaptığı görüşmeler sonuç verince ön sözleşme imzalamak için İstanbul’a gidiyor. 

DUYARSIZ MÜLK SAHİPLERİNE SERT TEPKİ

Ardahan AVM’yi mevcut durumdan kurtarmak, canlandırmak ve doldurmak için çalıştığını belirten Başkan Turan, bazı mülk sahiplerinin yeni yönetimi başarısız kılmak için engel çıkardıklarını, ortaya koyulan emeğe saygısız ve duyarsız davranmasına tepki gösterdi.

EN AZ 50 FİRMA ARDAHAN’A GELECEK

Başkan Turan: “Bildiğiniz gibi, geçen hafta ünlü markaların danışmanları Ardahan AVM’yi ziyaret ederek bir dizi rapor tuttular. Rapor sunucunda Ardahan’a ünlü büyük firmaların gelmesi konusunda yapılan yazışmalar olumlu sonuçlar verdi. İlgili firma, Ardahan AVM hakkında hazırladığı raporda olumlu sonuçlara ulaşırken, 95 markayla görüşme sağlandı, en az 50 ünlü firmanın Ardahan’a geleceğini bekliyoruz” dedi. 

VEKALETNAME, KİRALAMA İÇİN İSTENİYOR

İlgili firma, ünlü markaları Ardahan’a getirirken bazı şartların olduğunu da açıklayan Başkan Turan, “Bu şartlar içerisinde muhatap olarak AVM yönetimini dikkate alıyorlar. Bizden istenilen mülk sahiplerinin AVM yönetimine kira vekaletnamesini vermeleridir. Duyarlı insanlar vekaletnameyi verirken, bazıları yan çiziyor. Biz bu birlikteliği yakalayamazsak bu fırsatı kaçırırız. AVM Yönetimi mülk sahiplerinde kira için vekaletname istiyor.  Firmalar, bireysel kiralama yöntemiyle çalışmıyorlar. Biz 300 kişinin istihdam edileceği ve evine ekmek götürecek iş kapısının açılmasına çalışıyoruz.  Bazı mülk sahipleri, aidat vermediği gibi yönetimin elini kolunu da bağlıyorlar. Her kes elini taşın altına koymalı, bizim amacımız AVM’yi hak ettiği noktaya getirmektir” şeklinde konuştu.
 
Bu haber 2414 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Gurbette Ardahan sevdalısı
  10 ay önce
  Avm yönetimi bunu dert edinmek yerine farklı bı şekilde kul***ın AVM yi. O markaları o memlekete sokarsaniz o memleketin ayakkabicisi elbisecisi yemekcisi sıkıntı yaşar. Memlekete ihanet olmazmi. Bırakın işleyiş eskisi gibi olsun. İsim yapmak için memleketin temeline dinamit koymaya gerek yok
 • Gökhan
  10 ay önce
  Ne birlikteliği başka yapacak iş kalmadı avm insanları asgari ücretle mahkum ediyorsunuz başka sorunları cozdunuzmu açma kaldı bir avuç insanın kazandığı üç beş kuruşa gozdiktiniz