Reklam
Reklam

BAŞKAN TAŞTAN, 'REKTÖR EYDİR' DİYENLER NE YAPIYOR?

BAŞKAN TAŞTAN, 'REKTÖR EYDİR' DİYENLER NE YAPIYOR?
22 Temmuz 2021 - 13:01 - Güncelleme: 22 Temmuz 2021 - 13:47
Ardahan Üniversitesinde Rektörlüğün dışında 9 farklı görev üstlenen Mehmet Biber’e sert tepki gösteren Türkiye Kent Konseyleri Birliği Dönem Başkanlığını Kasım ayında alacak olan Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan, ‘Rektör eydir’ diyen bazı STK Başkanlarını yayılım ateşine tuttu.

Yüksek maaşlı bürokratların ardından şimdi de kamuda birden fazla maaş alan bürokratların ortaya çıkması Kamuda ballı maaş dönemi ise en çok kamu şirketlerinde ve üniversitelerde görüldüğünü açıklayan Başkan Taştan, bunun en son örneğinin Ardahan Üniversitesi’nde görüldüğünü söyledi.

İSTİFASI DOĞRU KARAR OLACAKTIR

Rektör Biber’i istifaya davet eden Ardahan Kent Konseyi Başkanı Burak Taştan, “Halkın gözünün içine baka baka hala Biber’in görevde durması vicdanları yaralamaya devam ediyor. Rektörlük makamının dışında 9 görevle Ardahan Üniversitesi’nin Türkiye gündemine gelmesi üniversitemiz için kara bir lekedir. Kaldı ki biz Ardahan Üniversitesi’nin bilimle, etkinliklerle ve başarılarla ülke gündemine gelmesini istiyoruz” dedi.

AKIL VE MANTIK İŞİ DEĞİLDİR

Rektör Biber’in 9 farklı görevle gündeme gelmesinin Ardahan Üniversitesi’ni tercih edecek olan öğrencilerin akıllarına olumsuz soru işareti bırakacağını aktaran Başkan Taştan: “Ardahan Üniversitesi çiftlik değildir ve eğitim yuvası olmak zorundadır. Bu nasıl bir yönetimdir ki, demek ki yaşanan başarısızlık nedeniyle üniversitede ki kadrolar gitmiş adam kalmamış ve Rektör efendi boş kalan kadrolara kendisini atamış. Yaşanan bu gelişmeler Türk filmlerinde bile sahneye alınmaz, akıl ve mantık işi değildir, Rektör hocayı kınıyor ve istifa ederek özür dilemeye davet ediyoruz” diye konuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A GÜVENİYORUZ

Rektör Biber’in 9 farklı görevle başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve YÖK’ünde dikkatini çekeceğini belirten Başkan Taştan, “Ardahanlıların istemediği ve toplumla sağlıklı ilişkiler kuramayan Mehmet Biber’in acilen görevden uzaklaştırılmasını istiyoruz” şeklinde sitemini dile getirdi.
 
Bu haber 1278 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 9 Yorum
 • Tibet ünver
  1 hafta önce
  Ardahan da babanız da 25 yıldır il başkanı neden hep kendi yakınları aracılığıyla seçiliyor neden çoğu insan partiden koparıldı hep ben hep ben denildi adalet diyorsunuz uygulamıyorsunuz abiniz de maşallah belediye başkanı gibi takılıyor egosuna diecek yok bir cumhuriyet halk partili olarak kınıyorum sizleri uzaklaştık sizleri gördükçe partiden.
 • Personel
  1 hafta önce
  Babanız chp il başkanı abiniz belediyede gerçekten müďürmü başkanmı tekstilin sorumlusumu tekstille belediyenin ilgi***mesi de çok mantıksız sonuçta belediyenin kurumu değil abinizde belediyenin çalışanı sonuçta artık adaletiniz vicdanınız nerede ki bu kadar yetki ne işçi alımlarında bile adaletli olmadınız elinde tespih zabıtamı olur ? :):)
 • Halkın Sesi
  1 hafta önce
  Ardahan’ın kaderi desekmi çünkü babası il başkanı o*** yıllardır CHP de oğlu belediyede işçimi müdürmü desek heryerde işçiden fazla haklara sahipmi desek işte eleştirilecek çok şey var aslında keşke herkes kendini önce sorgulasa yargılasa dışarının bize bakışı nasıl die eleştirilecek çok şeyler var.
 • özhalkın sesi
  1 hafta önce
  halkın sesi olamayacak kadar yanlısın.
 • Bol şanslar
  1 hafta önce
  Rektör Bey şehrimiz için bir şanstır, Taştan hiç kimse adına konuşamaz, görüşleri! sadece kendisini bağlar,
 • mahiralper08@gmail.com
  1 hafta önce
  Burak başkana katılıyorum kesinlikle.ardahan üniversitesi bu şekilde kamuoyua konu olmamalı derhal istifa etmelidir
 • mahiralper08@gmail.com
  1 hafta önce
  Burak başkana katılıyorum kesinlikle.ardahan üniversitesi bu şekilde kamuoyua konu olmamalı derhal istifa etmelidir
 • Öğrenin sonra yazın
  1 hafta önce
  bu haberi yapanlar tekzip yapmak zorunda kaldı, siz neyin kafasını yaşıyorsunuz
 • ARDAHANI SEVEN SEVDİREN BİR GENÇ DELİKANLI
  1 hafta önce
  2023 Seçimlerinde Ardahandan Yada Erzurumdan Milletvekili Olmasını En Kalbi Duygularla Temenni Ederim.Sayın Rektör çalı(ş)ıyor Hakkını Yemeyelim.Görevleri Çok Fazla Özkan Beye Burak Başkana Sayın Rektöre En Kalbi Duygularla Selamlarımı Saygılarımı Hurmetlerimi Sunarım.