Reklam
Reklam

BAŞKAN, RANT HORTUMUNU AÇIKLADI: 5-6 KİŞİYE HER AY 200 BİN TL AKTARILMIŞ 

BAŞKAN, RANT HORTUMUNU AÇIKLADI: 5-6 KİŞİYE HER AY 200 BİN TL AKTARILMIŞ 
29 Nisan 2019 - 23:51 - Güncelleme: 30 Nisan 2019 - 11:47

10 yıl, başında bulunduğu Ardahan Belediyesini enkaza çeviren, ‘30-35 Milyon TL borç var’ deyip Yeni Belediye Başkanı Faruk Demir’e yaklaşık 65 Milyon TL borç bırakıp, koltuğu teslim ettikten sonra belediyeyi arkasına bile bakmadan terk eden Faruk Köksoy’un hurda araç parkı görüntülendi.

Yeni Mahallede bulunan İtfaiye Amirliğinin de yer aldığı araç parkında en genç araç 1993 model olduğu görülürken, belediyeye ait hurda araçları gören Başkan Faruk Demir, “İşte AKP Ardahan’da seçimi bu yüzden kaybetti, belediyeye ait vidanjör bile 1973 yılından kalma. Bu hurda araçlarla iş görülmeye çalışılmış, ama araçların çoğu çalışmıyor” diye konuştu.

Belediyeye ait araç parkında 2000 bin model araç bulunmazken, araç enkazına dönen araç parkında itfaiye aracından, arazöze, greyderden, kendi kaderine terk edilen otobüse, tanker ve buna benzer yaklaşık 16-17 adet hurdalık araçla hizmet verilmiş.

ARAÇ KİRALAMIŞ, DEVLETİN PARASI ÇAR ÇUR EDİLMİŞ!

Bu hurda araçların yanında Belediye bünyesinde Belediyeye ait en acı durum ise ayrıca 30 araçtan 26’sının şahıslardan kiralanan araçlar olması. Ardahan Belediyesinin eski Başkanı Faruk Köksoy, araç kiraladığı şahıslara aylık 200 bin TL ödeme yaptığı, belediyeye ait cenaze arabasının bile kiralık olduğu, Faruk Köksoy’un 5-6 kişi olduğu öğrenilen şahıslara kiralık araç adı altında her ay para aktardığı ortaya çıktı.

Araç parkında incelemelerde bulunan Yeni Başkan Faruk Demir, acı tabloyu aktarırken, “ Bu nasıl yönetin anlayışıdır, 1 aydır işin içinden çıkamıyoruz. Belediyede kimsenin bir şeyden haberi yok. Eski Başkan bizlere 30-35 milyon TL borç var dedi, şuana kadar hesapladığımız borç 60 milyonu geçti. Birçok bankaya borç var, kimsenin haberi yok, 1 aydır borcu hesaplamaya çalışıyoruz, tam bitiriyoruz derken başka bir bankadan kredi alındığını görüyoruz. Borç katlanarak büyüyor, tahminiz 80 milyonu bulacak. Ardahanlılara sözüm var, gelir-gider borç bilanço afişini Belediye binasına asacağım” dedi.

HURDALIK ARAÇLAR ÇALIŞANLARI FITIK ETTİ

Başkan Faruk Demir konuyla ilgili şunları aktardı: “ Şu an Ardahan Belediyemize ait araç parkını siz değerli basın mensuplarına göstermek istiyorum. Belediyeye ait araç parkında araçların çoğu 1973-74 yılına ait, daha henüz 2000 model iş makinesine, ulaşım aracına rastlamadım. Bu hurdalarla iş görülmeye çalışılmış. Çalışan personel fıtık olmuş. Bunun yanında Ardahan Belediyemize ait araç sayısı sadece 4-5 tane. Diğer araçların hepsi ne yazık ki kiralık. Bu araçların sayısı 26 adet olurken, her ay 5-6 kişiye yaklaşık 200 Bin TL ödeme yapılmış. Burası 81 ilden bir tanesi, en kısa zamanda CHP Genel Merkezimizin desteğiyle, CHP’li Belediyelerimizin desteğiyle Belediyemize gerekli yeni araçlar kazandıracağız. Bu araç parkına baktığımız zaman hükümetin burada bir suçu yok, yerel yöneticiler belediyeyi iyi yönetememiş.

CENAZE ARABASI BİLE KİRALIK!

26 yıllık bir il, 17 yıllık AKP iktidarında 10 yıldır iktidarın elinde bulunan bir belediyenin cenaze aracının kiralık olduğunu duyunca yerin dibine girdim. Bir tane greyder aracımız var kiralık. 7 tane çöp arabasının 6’sı kiralık. Biz bunu kabul edemeyiz, bunu değiştireceğiz. Bir belediyeye ait ambulans olmaz mı, maalesef yok. Şişli Belediye Başkanımız Muammer Keskin Halilefendi Mahallemizden, kendilerinden destek isteyeceğim, Esenyurt Belediye Başkanımız Kemal Bozkurt Göleli, Bakırköy Belediye Başkanımız Bülent Kerimoğlu Damallıdır; kendilerinden destek isteyeceğim. Bu konuyu dosya haline getirip Milletvekilimiz Sayın Orhan Atalay’a sunacağım. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a da konuyu aktaracağım. AKP Ardahan’da seçimi neden kaybetmiş, buradaki yerel yöneticiler ne marifetler yapmış hepsini sorgulasınlar” ifadelerine yer verdi.

Haber: Sezgin Uygar Ardahan Haber

Bu haber 37771 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 7 Yorum
 • POSOFLU
  1 yıl önce
  akıl lazım iş yapmaya tüm yıllık araçlara verilen kirayla 2 araba alırsın onuda vijdansızın biri 2 yhılda kul***ılmaz hale getiriri sn başkan AZ BİRA AKILLI İŞ YAP BIRAK ESKİYİ FALAN KİM YÖNLENDİRİYORSA KAFASI BASMIYOR İŞ OLSUN DİYE KONUŞMA
 • DEVLETLİM
  2 yıl önce
  Başkan usulsüzlük varsa onun müracaat yeri adli makamlardır.Gereğini yap..
 • Atalay
  2 yıl önce
  Mitsubishi cöp araci 2009 modep palavra atma
 • ardahanlı
  2 yıl önce
  Hep muhalefet hep muhalefet başka işiniz yok sizin bırak partiyi, particiliği şimdi hizmet adamısın partici kimliğini bir tarafa bırak ta işine bak, hizmet etmeye geldin mide bu***dırmaya değil,
 • SERKAN
  2 yıl önce
  sayın başkan, o zaman siz satın alın eskidikçe de yeni araç satın alırsınız daha sonra ki yıllar da tekrar tekrar alırsınız bakalım nasıl olucak bir deneyin görelim...
 • Sebahattin Bıçakçı
  2 yıl önce
  Başkanım kolay gelsin işin odukca zor bunu basından takip ediyoruz ama sezin Ardahan'da vermiş olduğunuz rnPozitif enerji katılımcı belediye yönetim anlayışı bu borçların ustesinde gelecek ve Ardahan daha yaşanır bir il olcagina rnBiliyorum başarılar diliyorum biz Ardahan nüfusuna kayıtlı fakat orda ikametgahı olmayan büyük şehirlerde yaşayan Ardahan sevenleri olarak destek ve yardıma kisariz Müşavir Bağımsız denetçi Sebahattin Bıçakçı Hanak Atlar mah.
 • Erdi tunç
  2 yıl önce
  Daha iyisini sen yaparsın yavrum bakalım şu ana kadar eski başkanı kötülemekten başka icraat görmedik