Reklam
Reklam

BAŞKAN ÖNAL, DAMAL'IN KADERİ DEĞİŞTİ

BAŞKAN ÖNAL, DAMAL'IN KADERİ DEĞİŞTİ
31 Ocak 2020 - 13:53

Damal Belediye Başkanı Ergin Önal, 2020 hedefleri arasında kanalizasyon arıtma projesini hayata geçirmek için görüşmelerin sürdüğünü söyledi.

Bir ilçeye yapılması gereken ne varsa hepsini hayata geçirdiklerini açıklayan Başkan Önal, “Damal’ı şirin bir kasabaya çevirdik. Ciddi yardımlar aldık ve 130 Bin Metrekare kilit parke döşedik.  Son yıllarda nüfusumuzda ciddi bir artış var. 2 Bin 900 olan nüfusumuz 3 Bin 200’e çıktı. Dışarıda yaşayan 60 bin Damallı gurbetçilerimize umut olduk. Damal’da yaşanan fiziki ve kültürel değişim ile birlikte artık geri göç alıyoruz. Apartman kültüründen bıkan vatandaş, daha çok müstakil, bahçeli ve özgür bir hayat istiyor. Eski Sanayi bölgesinde bulunan işyerleri yıkıp yeni bir yaşam merkezi inşa edeceğiz. Bölgemiz mera hayvancılığı için bulunmaz bir yerdir” dedi.

2020 hedefleri hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Önal, “İlçemize kanalizasyon arıtma projesi kazandırmak için kredi arayışımız sürüyor. Hayvan Pazarının modernizasyon çalışmasını yapacağız. Yarı kapalı halk pazarı için proje çalışmamız sürüyor. Gurbetçilerimizin geri dönüşünü sağlamak için her türlü alt yapı desteği sağlıyoruz. Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam edecek.  Damal'a yeni projeler, yeni tesisler, yeni yapılar kazandıracağız. Damal'a gelen herkes değişime tanık olacak” şeklinde konuştu.

Damal ilçesinde kadınların ürettiği Türkmen kıyafetli Damal bebeği, seri üretime geçilmesiyle birlikte ailelerin geçim kaynağı olacağına da vurgu yapan Başkan Önal, kadınlar tarafından üretilen el emeği göz nuru Damal Bebekleri için Belediyemiz tarafından yapılan üretim atölye inşaatının kısa süre içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Önal, Damal için çok önemli bir yatırımın daha hizmete gireceğini belirterek, “Tamamlandığında binanın alt katı Damal bebeği üretim atölyesi olacak. Üst katı sosyal tesis olarak kullanılacak olan binanın çevresinde ise geleneksel aletlerden oluşan açık hava müzesi olarak kullanılacak” ifadesini kullandı.

Bu haber 2548 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum