Reklam

Başkan Morkoç: Tüm tedbirler uygulanıyor

Başkan Morkoç: Tüm tedbirler uygulanıyor
13 Mayıs 2020 - 17:32 - Güncelleme: 13 Mayıs 2020 - 19:13

Ardahan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Morkoç, Ardahan’da bir berberde Covid-19 testinin pozitif çıkmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Başkan Morkoç, “Ardahan´da korkulacak bir salgın durumu yok. Vatandaşlarımız tüm tedbirleri alınan berber, kuaför ve güzellik merkezlerimizden gönül rahatlığıyla tıraşını yapabilirler” dedi.

Çin'in Vuhan kentinden tüm dünyaya sıçrayan koronavirüs nedeniyle Mart ayından beri kapalı olan berber, kuaför ve güzellik merkezleri, 11 Mayıs 2020 Pazartesi günü açılmıştı.

Ardahan’da tüm tedbirlerin alındığını belirten Başkan Morkoç: “Coronavirüs nedeni ile yaklaşık iki aydır kapalı olan berber ve kuaför esnafımızın işyerlerin açılması için 10 Mayıs pazar günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Valimiz Mustafa Masatlı tarafından Türkiye’nin çoğu ilinde yapılmayan Covid-19 testi,  ilimizde tüm berber, kuaför ve güzellik merkezi işyeri sahipleri ve çalışan 140 kişiye yaptırıldı. Yapılan test sonuçları itibariyle ile odamıza kayıtlı 42 esnafımızın test sonuçları temiz (negatif) çıkmıştır. Bunun dışında toplam 73 esnafımızı da aynı testler yapıldı. Sadece odamıza üye olmayan bir berber kalfası arkadaşımızda pozitif vaka tespit edildi. Pozitif çıkan berberimiz ve ailesi, temaslı çevresi Ardahan Devlet Hastanesinde karantinaya alınmıştır. Bu da demektir ki Ardahan´da korkulacak bir salgın durumu yok.  Vatandaşlarımız tüm tedbirleri alan berber, kuaför ve güzellik merkezlerimizden gönül rahatlığıyla faydalanabilirler.  Ardahan Esnaf Sanatkarlar başkanı olarak başta Sayın Valimiz Mustafa Masatlı’ya ve testlerin yapımında çalışan tüm sağlık çalışanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
 

Bu haber 578 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum