Reklam
Reklam

BAŞKAN GÜLTEKİN: YERDE YETKİDE BİZDE DEĞİLDİR

BAŞKAN GÜLTEKİN: YERDE YETKİDE BİZDE DEĞİLDİR
09 Temmuz 2021 - 22:44
Son yılların en kurak döneminin yaşandığı bölgede hayvanların ot bulmaktan zorlandığı Göle’de hayvan sahiplerinin tepkisini en iyi kendisinin anladığını açıklayan Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, hayvan sahiplerini sağduyulu olmaya davet etti.

Yaşanan gelişmelerle ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan Başkan Gültekin, “Hayvan sahipleri, Milli Emlak’ın yerini bizden istiyorlar. Bizim böyle bir yetkimiz yok. Hayvan sahiplerinin talepleri doğrultusunda Milli Emlak’tan görüş istedik, Milli Emlak yetkilileri, alanın nasıl ve ne şekilde kullanılacağı ile ilgili bize gönderdiği yazıda hayvanların otlatılması ile ilgili olumsuz görüş belirttiler. Kaldı ki burası bizim yerimiz değil ve kullanım tasarrufu da tamamen Milli Emlak’a aittir” dedi.

Askeri alanın hayvanların otlatılması için açılmasına yetkilerinin bulunmadığını belirten Başkan Gültekin, bazı hayvan sahiplerinin olayı provoke ettiğini ve saptırdığını söyledi.
Göle Belediyesi makamının hiç kimsenin babasının malı olmadığını belirten Başkan Gültekin, “Burası halkın yeridir. Hiç kimse halkın ve milli iradenin makamına saygısızlık yapamaz. Bu makam milleti temsil ediyor. Biz kanun ve nizam ölçüsünde hareket ediyoruz. Biz Yunus olmasını da aynı zamanda Yavuz olmasını da iyi biliriz. Yetkimizin dışında olan bir talebi güzel bir lisanla anlatmaya çalıştık, ancak saygısızlık yapanlara da kesinlikle taviz vermeyeceğiz. Yer benimde değil, gidip yer sahibiyle muhatap olsunlar, bizimde elimizde gelen ne varsa her konuda vatandaşımıza yardımcı olmaya zaten çalışıyoruz” diye konuştu.
Bu haber 1323 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Sahin
    3 hafta önce
    çayır ve tarlamıza kepçe sokup ta*** ve gasp ederken niye böyle konusmuyordun ilhan Gultekin. Orhan Atalay sana otur derse oturur kalk derse kalkarsın.belediyeye verilen dilekçeleri ve cimerden gönderilen şikayetleri niye saklayıp cevap vermiyorsun.Eninde sonunda seni savcının karşısına çıkartacağız haberin ola. Eninde sonunda o makamdan ineceksin.milletin malına çökemeyeceksiniz. Yasalar önünde hesap vereceksin.