Reklam

BAŞKAN GÜLTEKİN: KORONAYA KARŞI EN BÜYÜK SİLAHIMIZ TEMİZLİKTİR

BAŞKAN GÜLTEKİN: KORONAYA KARŞI EN BÜYÜK SİLAHIMIZ TEMİZLİKTİR
19 Mart 2020 - 22:25

Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, Çin'in Wuhan kentinde başlayarak tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından pandemi olarak nitelendirilen Korona virüs (Covid-19) salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla tüm tedbirlerin alındığını ve Göle’de her hangi bir olumsuz durumla karşılaşılmadığını söyledi.

DEZENFEKTE VE DENETİMLER SÜRÜYOR

Korona virüsle mücadele çalışmaları kapsamında gazetemize açıklamalarda bulunan Başkan Gültekin, “Virüse karşı en büyük silahımız temizliktir. Göle Belediyesi olarak tüm önemleri aldık ve dezenfekte çalışmaları başlattık. Kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere, otogar, Camiiler, fırınlar, pastaneler, kasaplar, taksi durakları, kurslar ve umuma açık olan tüm yerler Belediye ekiplerimiz tarafından dezenfekte edilmiştir. Bunların yanında denetim çalışmalarımızda sürekli devam ediyor” dedi.

GÖLE HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Merkezi Hükümet ve İlgili Bakanlıkların Korona virüs tedbirleri kapsamında aldığı uygulamaların Göle İlçesinde harfiyen uygulandığını da aktaran Başkan Gültekin, “Göle esnafı takdir edilecek bir duyarlılık göstererek alınan tedbirleri uyguladı ve işyerlerini açmadılar. Göle Hayvan Pazarı’nı geçici süreyle kapattık ancak İlçe Tarım Müdürlüğü kontrolünde hayvan sevkiyatı sürüyor. Esnafımızın mağduriyeti konusunda hükümetimiz gerekli ekonomik tedbirleri alarak sürecin takipçisi olacaktır” diye konuştu.

TEMİZLİK KÜLTÜRÜMÜZÜN BİR PARÇASIDIR

Anadolu insanının temiz ve nezih bir toplum olduğuna da vurgu yapan Gültekin, sözlerini şöyle tamamladı: “Anadolu toplumu olarak helal ve haramın ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Yarasa, fare, yılan ve domuz tüketen toplumların sayesinde bu hastalık dünyaya yayılmıştır. Bizim kültürümüzde temizlik yaşamın esasını oluşturur.  İlçemizde Korona virüs ile ilgili her hangi bir vakaya rastlanmamıştır. İlçemizin sağlığı ve huzuru için tedbirlerimizi bir üst seviyeye çıkardık. Tüm vatandaşlarımız bu soruna karşı duyarlı olmaya devam etmelidir.”

Bu haber 1350 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • fatih
    2 ay önce
    yaban hayatta yaşayan bütün av hayvanları yaban ördeği-yabankazı-tavşan gibi hayvanların hepsinde insanşar için öldürücü olacak mikroorganizmalar verdır lütfen bunları avlayarak tüketmeye insanlığın sağlığı için son verelim.