Reklam

BAŞKAN GÜLTEKİN'DEN İDDİALI AÇIKLAMALAR

BAŞKAN GÜLTEKİN'DEN İDDİALI AÇIKLAMALAR
12 Ocak 2020 - 16:44

Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, 2019 yılında yapılan çalışmalar ve 2020 hedefleri hakkında gazetemize önemli değerlendirmelerde bulundu.

MARKET SULARINDAN DAHA KALİTELİ SU İÇİYORUZ

Başkan Gültekin, “Bölgenin en kaliteli, berrak ve temiz suyunu vatandaşın hizmetine sunduk. Vatandaşımız gönül rahatlığıyla musluklardan su içebilirler. Su ile ilgili tüm tahliller yapıldı ve sonuçlar olumlu geldi. Klor gazı patlamasından kaynaklı çok ciddi bir hasar meydana gelmiş ve tesisimiz çökmüştü. İlbank’tan yetkililer geldi ve belediye olarak sorun üzerinden durup, Milletvekilimiz Atalay’ın büyük destek ve gayretleriyle büyük sorunu çözdük. Bu sorunu çözdüğümüz için tarifi imkansız bir mutluluk yaşıyorum. Her vatandaş gönül rahatlığıyla evlerinde su içebilirler” dedi.

Belediyemiz bünyesinde kurulan Beyaz Masa sayesinde vatandaşların sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşuyor diyen Başkan Gültekin, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ekibimiz önce sorunları not ediyor ve ilgileniyor, daha sonra geri dönüş yaparak vatandaşın memnuniyetini soruyor. Her akşam ilgili birim yapılan çalışmalarla ilgili rapor veriyor.

ARAÇ KADEMESİ, EN İYİ BAŞLANGICIMIZ OLDU

Göle Belediyesi olarak araç bakım ve onarım merkezini kurduk. Geçmişte yapılmayacak durumda olan, ya da yüksek fiyat çıkarılan araçlarımız artık kademde çok düşük maliyetlerle yapılıyor ve sorun ortadan kaldırılıyor. Belediye olarak geçtiğimiz yıl 560 Bin TL araç bakım ve onarımı için harcanmıştı. 4 yıldır yatan iş makinesinin contasını 120 TL’ye değiştirdik sorun ortada kalktı. Bu aracımızın önüne bıçak taktık ve kar temizleme çalışmasında kullanacağız.  99 Model makam aracı hurdaya çekilmişti, 2 Bin TL masraf ederek Fen İşleri Müdürlüğümüzün hizmetine tahsis ettik. Kademede özveriyle çalışan Kadir, Yener ve Korkmaz ustalara teşekkür ediyorum.

SERKA, GÖLE’NİN KAPALI HALK PAZARI PROJESİNİ ONAYLAMADI!

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA)’ya sunduğumuz Göle Kapalı Halk Pazarı projemiz yeterli puan alamadığı için onaydan geçmedi. Bu proje Göle halkının en çok ihtiyaç duyduğu bir çalışmaydı. İlçemizde kış şartları ağır geçiyor, bu projemiz için başka kanalları kullanarak hibe veren kuruluşlara yeniden sunacağız.

Günümüz şartlarına uyan modern bir itfaiye merkezi kuracağız. Bununla ilgi projemizi hazırladık, Kalkınma ajansı ya da ilgili Bakanlıklara göndereceğiz.

HAMAM İÇİN MÜJDE VERİYORUM

ÇATOM dediğimiz hamam ve sauna ile ilgili teknik personeli görevlendirdim. Projeyi tamamlamak ve hizmete almak için çalışmalar yapıyoruz, inşaat sezonu başlar başlamaz başta Göleliler olmak üzere, tüm Ardahanlıları hamama bekliyoruz. Bölgemizin temel geçim kaynağı hayvancılıktır, ilçemizde ciddi bir hayvan potansiyeli vardır. Yeni hayvan pazarımızın yol başta olmak üzere birçok sorununu bitirdik. 3 Dönümlük bir alana otopark yaptık, Mart’ın sonunda hizmete açacağız.   

TOKİ’DE Kİ SORUNLAR KALICI OLARAK ÇÖZÜLDÜ

 Yeni TOKI'de çok kötü bir görüntü vardı, kanalizasyon basıyordu vatandaşımız ciddi problemler yaşıyordu. Oranın kanalizasyon problemini çözdük. Ön tarafta bir çevre düzenlemesi yaptık. Yeni ve Eski TOKİ bölgesinde vahşi depolama alanlarını düzenledik ve yeşillendiriyoruz. Buraları ağaçlandırdık ve ağaçlandırmaya devam edeceğiz. Kent merkezinin kirlenmesi mahallelere bağlıdır. Mahallelerimizde altyapı ve kilit parke yapımına büyük önem veriyoruz. Yeni TOKİ bölgesinde kazınan dağa dolgu yaptık ve kötü görüntüyü ortadan kaldırdık.

BAKANLIĞA, 3 MİLYONLUK PROJE SUNDUK

Otogarın çevre düzenlemesi ile ilgili hazırlıklarımızı yapıyoruz, ilk işimiz oradaki çevre düzenlemesini bitirdikten sonra otogarımızı oraya taşıyacağız. Eski otogarın yerine ise kapalı halk pazarı projesini kazandıracağız.

İlçemizi geleceğe hazırlamak için ciddi çalışmalar ortaya koyuyoruz. Hedefimiz Göle’yi güzelleştirmek ve yaşanabilir bir hale getirmektir. Göle’mizi yerel taşlarla döşemek için Çevre ve Şehircilik Bakanlığına 3 Milyonluk bir proje sunduk, Milletvekili Atalay ile birlikte projemizi takip ediyoruz.

BELEDİYEYİ ORTAK AKILLA YÖNETİYORUZ

Belediyeyi halkımızla yönetiyoruz. Vatandaş ve esnafımızla oturup sürekli istişare yapıyoruz. Şeffaf Belediyecilik örneği ortaya koyarak kapımız her vatandaşa eşit mesafede açıktır.

Şehir merkezindeki mezarlığımız hayırsever hemşerimiz Mollahasan’lı Ali Sait Bulut’un katkılarıyla yapıldı, Göle halkı adına kendisine teşekkür ediyorum.

DOĞALGAZLA SINIF ATLADIK

İlçemizi doğalgazla buluşturduk. Önümüzde ki yıldan itibaren Göle’de hava kirliliği olmayacak. İlçemiz doğalgazla birlikte bir sınıf daha atladı. Doğalgaz Göle’ye değer kattı, vatandaş yoğun talep gösteriyor. Katı atık ve su arıtma inşaatı devam ediyor. Bu projelerimiz tamamlandığında geri göç alacağız.

GÖLE’NİN YAZI, KIŞI VE AYAZI ŞİFADIR

300 Konutluk TOKİ inşaatı Garnizonun içine yapılacak. TOKİ yetkilileri iki katı kadar müracaat almış durumdadır.  Seçimlerden önce söz verdiğimiz Millet Bahçesi de boşaltılan alayın içine yapılacak. Bu yer Belediyemize tahsisi yapıldı ancak daha mayınlı bölgeler temizlenmedi. Çam ağaçlarının olduğu geniş bir alan olan alayda projelerimizi gerçekleştirdiğimizde Türkiye’nin örnek Millet Bahçesi olacak. Kar yağışının az olması nedeniyle kayak merkezimiz açılmadı. İlçemizin soğuk olması sorun değildir. Dünyada en zengin ve gelişmiş kentler en soğuk olan yerlerdir. Bunun için diyorum ki, Göle’nin yazı, kışı ve ayazı şifadır.

GÖLE’YE İKİ BÖLÜM DAHA AÇILACAK

Ardahan Üniversitesi Senatosu tarafından ilçemize 2 yeni bölüm daha kazandırıldı. Toplam 5 bölümle hizmet verecek Nurettin Delibalta Göle Meslek Yüksek Okulu sayesinde öğrenci sayısında ciddi bir artış olacak.

ÇALIŞMAYANA KAPIMIZ KAPALI

Göle Belediyesi olarak hiçbir personelin ekmeğiyle oynamadık. Sadece iş beğenmeyenler işten çıktı. Bu durum tamamen işten çıkanların tasarrufudur. Biz kimsenin ekmeği ve aşıyla oynamak gibi bir durumda değiliz, öyle bir şey olamaz ama İlhan Gültekin farklı olacak dedik, herkes emeğinin karşılığını verecek, emeğinin karşılığını vermeyen ve boş maaş alan kim olursa olsun müsaade etmem.

BİR KURUŞUN HESABINI YAPIYORUM

Belediye olarak ekonomik tedbirler kapsamında tasarruf yapıyoruz. Ben bir kuruşun hesabını yapan birisiyim beni iyi tanısınlar. Cebimizden her şeyi her şekilde harcarız ama beytül malı namustur.  beytül malına namus gözüyle bakacaksın, bu konuda kellemi ortaya koyarım. Fakir fukaraya imkanlarımız ölçüsünde yardım yapıyoruz. Devletimiz ve hükümetimiz zaten her şeyi yapıyor.

HİZMET VERİLMİŞSE KARŞILIĞI ÖDENİR

Göle Belediyesini yaklaşık 20 Milyon borçla devir aldık, borçlarımızı ödüyoruz, hak eden vatandaşı mağdur etmemeye çalışıyoruz, borçlarımızı düzenli bir şekilde ödemeye çalışıyoruz.

YÜCEL BAŞKAN ÇOK ÇALIŞIYOR

Posof, Çıldır ve Köprülü Belediyeleriyle sürekli görüşüp ortak programlar yapıyoruz. Cahit, Yakup ve Yücel başkanlarımız çok özverili çalışıyorlar. Köprülü Belediye Başkanı Yücel Akkoç çok çalışıyor. Başkan Akkoç, heyecanlı bir şekilde Köprülü’ye hizmet etmeye çalışıyor. Göle Belediyesi olarak Köprülü için elimizden ne geliyorsa her türlü hizmeti sunmaya hazırız. Köprülü’nün büyük sorunları var. Köprülü Beldesine bağlı 4 tane mahallemiz var, bu mahallelerimiz hizmete layıktır.

NOKTA ATIŞI YAPIYORUZ

Göle İlçemizin sorunlarını Bakanlıklar nezdinde çözüme kavuşturmak için zaman zaman il dışı ziyaretlerimiz oluyor. Önümüzdeki günlerde Ankara ve İstanbul ziyaretlerimiz olacak diyen Başkan Gültekin, sözlerini şöyle tamamladı: “AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’ın ülkemiz adına önemli görevler üstlenmiştir. Cumhurbaşkanımız tarafından kendisine önemli görevler verilen Milletvekili Atalay, dün olduğu gibi bugünde gücünü her zaman koruyor. Milletvekili Atalay’ın akademik bilgisi ve kariyeri sayesinde  İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği Türk Grubu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Milletvekilimiz Atalay, siyasi tarihimize damga vurmuş, bilgi ve tecrübeleriyle AK Parti Genel Merkezi başta olmak üzere her platforma önemli değerler katmaktadır.  Milletvekili Orhan Atalay, ilimiz ve ilçelerimiz için bir şanstır. İlçemiz adına noktasal atış yapmaya devam edeceğiz.”

Bu haber 2355 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Şahin
  5 ay önce
  İşi beğenmeyenler ayrıldı diyordun da. Çalışanları her gün farkli yere gönderip yıldırma politikası mobbing uyduladın.Adamlar senin zorlamanla ıstıfa etti. İşe yeni aldıklarının ailelerine seçim öncesi verdiğin sözleri mi yerine getiriyorsun ilhan. Kılıcın oğlu v.s isimlerini sayayım mı. Sesini çıkarmanı savcılığa vermekle tehdit edeceğine sen önce belediyede imar yolsuzluğu yapanlara bak.senden başkan değil ancak orhan atalayın emir eri olur.Bu eleştirimden dolayı hadi beni de şikayet et şimdi.
 • yasin KAYIKÇI
  5 ay önce
  İnsanlar öğrenme dürtüsüyle doğarlar. Öğrenmeye karşı merak ve bundan duyu*** zevk insanın doğasında vardır. Bunlar bebeklikten başlayarak zamanla yok edilirrnSizleri tebrik eder başarılar dilerim. Allah yolunuzu açık etsin
 • Şahin
  5 ay önce
  Maşallah Orhan Atalay a diyetini ödemeye başladın.adamı öve öve bitiremedin.
 • OĞUZ MADEN
  5 ay önce
  Başta Sayın Orhan ATALAY ve Sizi tebrik ediyorum Başkanım çalışmalarınız ve projeleriniz taktire şayandır. Allah sizden razı olsun Bizlerde gölgeli olarak sizleri destekliyoruz
 • Göleli
  5 ay önce
  İlhan Başkan'ın maşallahı var. Gerçekten halkla iç içe bir görüntü sergilemesi bizi mutlu ediyor. Kolaylıklar diliyorum .