Reklam

Başkan Gültekin: Biz proje üreteceğiz, birileri de rahatsız olacak!

Başkan Gültekin: Biz proje üreteceğiz, birileri de rahatsız olacak!
13 Mayıs 2020 - 12:56

Göle Belediye Başkanı İlhan Gültekin, kamuoyunun gündemini meşgul eden ve sosyal medyada tartışılan ‘Hükümet Konağı’nın yapılacağı yer ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulundu.

Ardahan Valiliği İl Özel İdaresi tarafından projelendirilen Göle Hükümet Konağı binası Oltu Caddesi İlçe Tarım Müdürlüğünün bulunduğu alana yapılacağını belirten Başkan Gültekin, “Hükümet Konağı binasının yapılması için en uygun alan burasıdır. Mevcut Hükümet Konağının yeri küçük olduğu için bu proje buraya uymadı. Arsa tahsisi konusunda yaptığımız araştırmada Hükümet Konağı, Adliye ve otoparkın içinde yer alacağı ve çarşı merkezine sadece 300 metre uzaklıkta bulunan yerin zemin etüdü proje ihalesi yapılmıştır. Hükümet Konağı Projesinin ödeneği ayrılmış olup geri dönüşü mümkün değildir. Hükümet Konağının ön tarafı Oltu Caddesine bakacak, arka tarafında ise Adliye Binası olacak şekilde projelendirilmiştir” dedi.

Sosyal medyadaki tartışmalara da değinen Başkan Gültekin, “Onun bunun evi o mahallede yer aldığı için Hükümet Konağı Projesinin oraya yapıldığı yönündeki dedi kodular tamamen iftiradır. Bu yatırım başka mahalleye yapılsa başkalarının evi orada olduğu için aynı şeyleri mi söyleyecekler. Yapılan hizmetlerden rahatsız olan bir kesim olabilir. Ben Belediye başkanı olarak projeler üretmeye devam edeceğim. Biz proje ürettikçe birileri de rahatsız olacaktır. Bizim hedefimiz yaşanacak bir Göle’dir, sokak dedikodusuyla çalışmıyoruz. Halkımız nasıl istiyorsa öyle çalışıyoruz. Biz işimize bakıyoruz, 50 yıldır Kubilaybey Mahallesinde yaşıyorum. Şunu da belirtmek istiyorum, Hükümet Konağı, Adliye ve otoparkın da içinde yer alacağı büyük bir arsa bulsunlar yer eleştirisini yapanlara hak verelim. Göle’de başka büyük arsa yok, Hükümet Konağı için askeri lojmanların yeri alınarak tahsis edilmiştir. Mevcut Hükümet Konağının yerine ise Göle halkını kalkındıracak bir proje üzerine çalışıyoruz. Halkımıza sunacağımız proje önerisi ile ortak akılla hareket edip istişare yapacağız ve ilçemize yakışan bir proje yapacağız. Belediye Başkanı olarak Göle Halkının hizmetçisiyim ve her zaman öyle olacak.  Biz Göle’ye hizmet üretmeye ve değer katmak için çalışıyoruz. Sosyal medyadaki yazışmalara takılmıyoruz” şeklinde açıklamalarda bulundu.
 

Bu haber 1444 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • pervin atasoy
  6 gün önce
  Selimbey mahallesinin hali içler acısı. inekhaneden çarşıya kadar mahallenin yolu ( eski Ardahan yolu) patıka yola dönüşmüş. Ayrıca gelişi güzel keresteler yollara saçılmış. Eski gazdeposunun etrafı rastgele atı*** kerestelerle dolu. kısacası mahalleyi hızarcılar kendi keyfine göre kul***ıyor. Bizler orada olmasak da baba ocağımız evimiz o mahallede. Göle'yi Kars ve oltu yoluna doğru geliştireceğim derken selimbey mahallesini kaderine terk etmişsiniz. Birileride mahalleyi kendi kereste deposu gibi kullunıyor. Sanın Başkan lütfen çizmelerini giyinip selimbey mahallesine gitsin. yaptığı hızmetlerin fotoğrafını çekip yayımlayanlar başkanı bizim mahallede o görüntülerle bir fotoğraf çeksin.
 • Göle' li Emekli Öğretmen Ergin Taşçı
  1 hafta önce
  Siz projeler üretin başkanım. Arkanızdayız. Destekçiniziz. Başarıların artarak devamını dilerim.
 • Göleli
  2 hafta önce
  İnsanlar yapılmasın demiyor, yeri vekilin kardeşinin evinin yaninda amac buralarda yeni cadde ve dukkan sahibi olmak. Yaptiklari hic bir iş memlekete bir faydasi yok. İsraftan başka birsey değil. Ayrica belediye başkanın da bu a***da arazisi var. Allah bunlardan sorsun.
 • Abdullah erven
  3 hafta önce
  Hayırlı olsun gölete taş üstüne taş koyan kim varsa sağolsun var olsun
 • Anıl
  3 hafta önce
  Hükümet konağı projesi yapan bir belediye başkanı ilk defa Göle’de görüldü sevinsem mi üzülsem mi bilemedim