Posof Belediye Başkanı Erdem Demirci, belediye çalışmaları hakkında gazeteci Özkan Karakaya’nın sorularını cevapladı. 31 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Posof Belediye Başkanı seçilen Demirci, belediye çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.
İlçedeki sorunları bilerek göreve talip olduğunu belirten başkan Demirci, "Seçimlerde söz verdiğimiz bütün vaatlerimizi yerine getireceğiz. Bunun için belediyemize kaynak arayışlarımız devam ediyor. Çok güzel gelişmeler var. Bunlar hayata geçtiğinde kamuoyu ile paylaşacağım” dedi.
“AK PARTİ ardahan MİLLETVEKİLİ KOÇ’LA İLÇENİN SORUNLARINI KONUŞTUK”
Ak partinin kalesi olarak görülen ilçeyi yıllar sonra CHP’ye kazandıran Başkan Erdem Demirci, geçtiğimiz günlerde Ak Parti Ardahan Milletvekili Kaan Koç’u ziyareti hakkında sorulan soruyu da cevaplandırarak, “Ardahanlı olarak biz siyaset için ayrılmamalıyız her zaman birlikte olmamız gerekiyor. Tek amacımız siyasetin birleştirici tarafını kullanmak. Ak Parti Milletvekili Kaan Koç’la ilçenin sorunlarını görüştük. Verimli bir görüşme oldu. Posof ilçesindeki belediye çalışmalarında kendisinden destek talebinde bulundum, olumlu karşılık aldım. Kendisine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
“KAYNAKLARIMIZ KISITLI YENİ KAYNAKLAR OLUŞTURUP TÜM SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”
Göreve geldiği günden itibaren il dışında kaynak arayışı çabasında olduğu görülen Posof Belediyesinin çiçeği burnunda başkanı Erdem Demirci, hükümetin tasarruf tedbirleri kapsamında kesintiye gittiği belediye ödenekleri nedeniyle kaynak sıkıntısının yaşandığını söyledi.
Demirci, “Posof’un altyapısı sıkıntılı, eksiklikler var ve sürekli arızalar meydana geliyor. Üst yapı ise gördüğünüz gibi toz toprak çukur içinde. Önceliğimiz halkımıza sağlıklı ve kullanışlı yol ve kaldırım yapmak olacak. Kısıtlı kaynaklarımızla Posof’ta işlerimizi sırayla yapacağız. Kurban Bayramında sonra yol yapım çalışmalarına başlıyoruz. Posof’a verdiğimiz sözleri sırayla gerçekleştireceğiz. Her ay kesintiler ardında Posof Belediyesine 550 bin TL geliyor ancak her ay 400 bin TL eksiğimiz kalıyor. Bu eksikliği gidermek için çabalıyoruz. Kaynak üreteceğiz, yılmayacağız halkımızı ve çalışanlarımızı mağdur etmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.
ÖMER TURAN
ARDAHAN
Yayınlanma: 11 Haziran 2024 - 09:58
Güncelleme: 11 Haziran 2024 - 10:31
Başkan Demirci, gazeteci Karakaya'nın sorularını cevapladı
Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Ardahan İl Temsilcisi ve Ardahan Haber’in imtiyaz sahibi Özkan Karakaya, Posof Belediye Başkanı Erdem Demirci’yi makamında ziyaret etti.
ARDAHAN
11 Haziran 2024 - 09:58
Güncelleme: 11 Haziran 2024 - 10:31
Demekki belediye yönetmek borç asmaya benzemiyor