Reklam
Reklam

BAŞKAN DEMİR: ÖNCELİĞİMİZ SİYASET DEĞİL, AŞ VE İŞ OLACAK

BAŞKAN DEMİR: ÖNCELİĞİMİZ SİYASET DEĞİL, AŞ VE İŞ OLACAK
13 Nisan 2021 - 14:18
ŞİMDİ SİYASET YAPMA ZAMANI DEĞİL, HEP BİRLİKTE SORUNLARIMIZI ÇÖZMEK İÇİN ÇALIŞMALIYIZ

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Ardahan İl temsilcisi Özkan Karakaya'yı ve ildeki yerel gazeteleri ziyaret etti. Ardahan Belediyesinin çalışmaları hakkında gazetecilere açıklama yapan Başkan Demir, Belediyenin asli hizmetleri dışında önceliklerinin kentte yaşanan aşırı işsizlik sorunun çözümüne yönelik çalışmalar yürütüldüğünü vurguladı.

On bir ayın sultanı Ramazan ayı münasebetiyle tüm Ardahanlıların Ramazan ayını kutlayan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Belediye Meclisinde CHP’li üye sayısının yeterli olmasına rağmen çoğulcu ve katılımcılığı artırmak için AK Parti Belediye Meclis üyesinin daimi encümen olarak görev aldığını bildirdi.

AK PARTİLİ ÜYE DAİMİ ENCÜMENLİĞE ALINDI

Faruk Demir, “Belediye meclisimizde CHP’nin çoğunluk olmasına rağmen AK Partili bir meclis üyemizi daimi encümen olarak aldık. Bu durum ülkemizde örnek olacak bir tutumdur. Amacımız çalışmalarımızın daha şeffaf olması ve katılımcılığın en üst seviyeye çıkmasıdır. Belediye çalışmalarında siyaset yapmanın zamanı değil, güç birliği yapacağız. Belediyelerde başkandan sonra en önemli mevki bildiğiniz gibi meclistir. Biz Belediye meclisimizin güçlü olmasını istiyoruz. Biz belediye hizmetinde parti ayrımı gözeten bir yönetim anlayışı ile hareket etmiyoruz. Şuanda belediye meclisimizde İmar Komisyonu Başkanlığı da Ak Partili bir meclis üyemizdedir” dedi.

TEKSTİL FABRİKASI KISA SÜREDE FAALİYETE GEÇECEK

Ardahan’da göreve geldiği günden itibaren mesaisinin çoğunu kentteki işsizliği ortadan kaldırmak için çalışan Belediye Başkanı Faruk Demir, geçtiğimiz yıl belediyenin girişimleri sonucu Halil Efendi Mahallesinde 15 dönümlük bir alanda 4 bin metrekaresi kapalı alan olan bir tekstil atölyesi binalarının yapımı tamamlanmış, ancak arsada çıkan bazı itirazlar sonucu faaliyete geçememişti.

Konu hakkındaki gazetemizin sorularını da yanıtlayan Demir, “Ardahan’ımızın en büyük sorunu şuanda gençlerimizin işsizlik sorunudur. Belediyemize iş başvurusu 3 bin 800’ü geçti. Bu vatandaşlarımıza geçimlerini sağlamak için iş imkânı sağlamak zorundayız. Bunun için Ardahan’daki tekstil fabrikalarının artmasını istiyoruz. Bu yılın ilk aylarında açılması planlanan Halil Efendi Mahallesindeki fabrikayı faaliyete sokmak için uğraşıyoruz. Orada arsa konusunda küçük bir pürüz yaşandı. Bu sorunun giderilmesi sonrası orası da 250 kişiyi istidam edecek şekilde faaliyete geçecek. Bu fabrikanın hayata geçmesi için başta kıymetli iş insanımız değerli hemşehrimiz Selami Erdoğan olmak üzere, Milletvekilimiz Orhan Atalay, Valililerimizin ve tüm halkımızın desteğini aldık. İnşallah kısa sürede faaliyete geçecektir” açıklamasında bulundu.

DEMİR; SİYASET YAPMANIN ZAMANI DEĞİL, YATIRIMLAR İÇİN ÇÖZÜMLER ÜRETECEĞİZ

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, kentte ikinci Tekstil Fabrikasının faaliyete geçmesi için yaptığı çalışmalar hakkında da bilgi verdi. Halil Efendi Mahallesinde yapımı tamamlanan fabrikanın açılması beklenirken, arsa hissedarlarından birinin itirazı sonrası faaliyete başlayamamıştı. Bu sorunun çözülmesi için çaba sarf ettiklerini bildiren Başkan Demir, “ Şuan siyaset yapmanın zamanı değil, ilimizin kalkınması için yatırımlara ağırlık vermeliyiz. İlimizde ikinci bir fabrikanın açılması için yapılan çalışmalarımız küçük bir sorun nedeniyle biraz gecikti. Bu fabrikanın açılmasını herkes istiyor. Bu konuda açılan davanın da doğru olmadığını düşünüyorum. Bu sorun elbette çözülecek. Zaten muhataplarımızla irtibat halindeyiz. Burada yetmiş tane hissedar var elbette bazı sıkıntıların yaşanması normal. Bu alan 15 dönümlük bir alan 4 dönümünü kapalı alana çevirdik. Şunu söylemek istiyorum. Vatandaşlarımız merak etmesin burası çok kısa sürede açılacak. En ufak bir geri adımımız olmayacak. Zaten bu yaz 3 adet daha tekstil fabrikası için yatırımcılarımızla görüşmelerimiz devam ediyor” dedi.

“AVM’Yİ AYAĞI KALDIRACAĞIZ”

Ardahan’da yapımı ve faaliyete geçmesi yılan hikâyesine dönen Ardahan Alış-Veriş Merkezi (AVM)’nin atıl durumdan kurtarılması için çalışma yürüttüklerini de vurgulayan Demir, “ AVM, Ardahan’a yatırım amaçlı iyi niyetle başlamış ancak bugün geldiğimiz noktada ortada bir cenaze konumuna gelmiştir. Bizim bunu kaldırmamız lazım. Geçmişte yapılan hataları biz yapmayacağız. Çünkü burası Ardahan’ın değeri olması gerekiyor. Belediyemizin dükkânlarının olduğu kısımları bizler dolduracağız. Belediye birimlerimizin bazılarını oraya kaydırıp, oranın canlanmasını sağlayacağız. Aynı zamanda orada dükkân sahibi olan vatandaşlarımızın da dükkânlarının dolması için aracılık edeceğiz” açıklamasında bulundu.
Reklam
Bu haber 2553 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • posoflu
  1 yıl önce
  seçimdeki desteğin karşılığını alırsın artık
 • Sezer
  1 yıl önce
  Başkanı görünce rahmetlik Kemal Sunal’ın Zübük zade filmindeki karekteri geliyor aklıma :)
 • Ardahanlı
  1 yıl önce
  Sn başkan çok karıştırdınız işle siyaseti evli evine ekmek götüremeyen çoluk çocuk ihtiyaç sahibi o***ları görmediniz görmek istemediniz ne şirketin başına koyduğunuz kişi nede size dayı dayı diyipte ortada pirim kazanıpta size karşı insanları kinlendiren bir çevre var ise etrafınızda boş yane sonrası tek gerçek görmezden geldiğiniz insanlar.