Reklam

BAŞKAN DEMİR: KAVGA İSTEMİYORUZ!

BAŞKAN DEMİR: KAVGA İSTEMİYORUZ!
28 Haziran 2020 - 16:01 - Güncelleme: 28 Haziran 2020 - 17:03
Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, ilin önemli sorunlarının çözümü için Milletvekili, Vali ve Belediye Başkanının birlikte hareket etmesi gerektiğine dikkat çekti.

Makamında gazetecilerle sohbet eden Başkan Demir, “Konu Ardahan olunca kavga ve küslük istemiyoruz. Yaklaşık 18 ay Ardahan’ın A Takımı birbirinden uzak durdu. Bu uzak duruş Ardahan’a zarar verdi. Ankara’da çözmemiz gereken birçok sorun ve proje var, bir araya gelemediğimiz için hiç birisine el atmadık. Biz yeniden 92 ruhuna geri dönmemiz lazım. İlin Valisi, Milletvekili, Rektörü, Yerel Parlamentosu, Basını ve STK Başkanlarıyla Ankara’ya heyet olarak çıkarma yaparak başta Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlıkları ziyaret ederek yatırım taleplerimizi iletmeliyiz” dedi.

Ardahan’ın en az 10 tane majör projesinin olduğunu belirten Başkan Demir, "tren istasyonu başta olmak üzere, tüneller, yollar, Millet Bahçesi, Otogar terminali, Sınır Kapılarında ticaretin artırılması, Belediyelere kaynak aktarılması gibi birçok önemli yatırımların Ardahan ve ilçelerine kazandırılması için el birliği yaparak Ardahan’ı ileriye taşımalıyız. Bu sorunları çözdüğümüzde Ardahan büyüyecek, yaşanabilir bir kent olup göç veren değil göç alan bir il olacağız” şeklinde açıklamalarda bulundu.

AK Parti Ardahan Milletvekili Prof. Dr. Orhan Atalay’a çalışmalarından ve gayretlerinden dolayı da teşekkür eden Başkan Demir, “Sayın Atalay’ın iktidar milletvekili olması Ardahan için bir şanstır. Bizim ölen bir vekili var onu saymıyorum. Ancak Milletvekili Atalay’a sahip çıkmamız lazım. Sayın Atalay’ın tek deri memlekete hizmeti ulaştırmaktır ve kendisine namusum kadar güveniyorum. Milletvekili Atalay düzgün karaktere sahip Ardahan için önemli bir değerdir” dedi.

Başkan Demir son olarak Ardahan’a 20 Milyon Euro’luk proje kazandırmak için çalışmaların olduğunu ve bu kredibilite için olumlu yol aldıklarını da sözlerine ekledi.

Ardahan Haber - 23 Şubat - Göle Haber 
 
Bu haber 5616 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • murat aktaş
    1 yıl önce
    Eğer düşmanın sana ödül veriyorsa sende bi puştluk var demektir. Fibel Castro