Reklam
Reklam

BAŞKAN DEMİR, KAR SÖZÜNÜ TUTTU

BAŞKAN DEMİR, KAR SÖZÜNÜ TUTTU
04 Aralık 2019 - 13:33

Ardahan’ı etkisi altına alan kar yağışı ile birlikte Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir’in talimatıyla,  belediye ekipleri tarafından başlatılan kar temizleme çalışmaları aralıksız sürüyor.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri öncesi Ardahan’da yağan karın vatandaşa çile olmayacağı sözünü veren Başkan Demir, 4 Aralık 2019 tarihinde Ardahan’da yağan kar nedeniyle kaldırımlarda kar küreme çalışması başlattı ve sözünü tuttu.

Buzlanma riski olan yollar ve kaldırımlarda gece gündüz süren tuzlama çalışmalarını yakından takip eden Başkan Demir,  konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Fen İşleri Müdürlüğümüz,  kar yağışının olması muhtemel saatlerde hemşerilerimizin mağdur olmamaları için azami gayreti gösteriyoruz. Çalışmaları yakından takip ediyor, vatandaşlarımızın istek ve talepleri doğrultusunda organize olarak sorunları en kısa sürede çözüyoruz. Kar yağışının ardından vatandaşlarımızın sokaklarda yürümekte zorluk yaşamamaları için temizlik ekiplerimiz kaldırımlarda da kar küreme çalışmalarını sürdürüyor. Temizleme çalışmalarının ardından buzlanmalara karşı ana artereler ve rampalı yollara tuzlu kum çalışmaları başlattık ve hali hazırda bu çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Bu haber 2348 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum