Reklam
Reklam

BAŞKAN DEMİR: İKİ GÜZEL HABERİM VAR

BAŞKAN DEMİR: İKİ GÜZEL HABERİM VAR
21 Aralık 2019 - 00:48

Serhat Kalkınma Ajansı’nın (SERKA) 70.Yönetim Kurulu Toplantısı Ardahan Valisi Mustafa Masatlı başkanlığında Sarıkamış’ta yapıldı.

Ağrı, Ardahan, Iğdır ve Kars illerinde faaliyet yürüten SERKA’nın 70.Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Kars’ın Sarıkamış ilçesinde gerçekleştirildi.

Ardahan Valisi Mustafa Masatlı başkanlığında Cıbıltepe Kayak Merkezi’ndeki Kütük Ev’de yapılan toplantıya Kars Valisi Türker Öksüz, Iğdır Valisi Enver Ünlü, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen, İl Genel Meclisi Başkanları, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanları ile SERKA Genel Sekreteri Oktay Güven katıldı.

Toplantının açılında konuşan SERKA Yönetim Kurulu Başkanı Ardahan Valisi Mustafa Masatlı, Ajans’ın 2019 yılı Küçük Ölçekli Mali Destek Programı’nın sonuçları, sürdürülen projeler ile genel çalışmaların değerlendirileceğini söyledi.

ARDAHAN'IN İKİ ÖNEMLİ PROJESİ ONAYLANDI

Toplantının içeriği hakkında açıklamalarda bulunan Ardahan belediye Başkanı Faruk Demir, “Bugün Kars’ta Serhat Kalkınma Ajansının (SERKA) Olağan Yönetim Kurulu toplantısına katıldık. SERKA’ya sunduğumuz “5 İlçe 1 Pazar: Ardahan İli Yöresel Ürünler Çarşısı” Projemiz onaylanarak, hibe desteği almaya hak kazandı. Belediyemiz tarafından hazırlanan bir diğer projemiz ise T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından desteklenen Sosyal Destek Programı(SODES) kapsamında sunduğumuz “Ardahan Taş, Ahşap, Demir Üretim Teknikleri Ve Tasarım Atölyesi” projesi. Her iki projemiz de onaylandı ve hibe almaya hak kazandı. Ardahan’ın yöresel ve tarihsel markasını oluşturacak olan projelerimizin şehrimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu haber 2107 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Turan Yıldırım
    11 ay önce
    Güzel gelişmeler inşallah ardahan semeresini görür. Başarılar başkan emeğinize sağlık.